Противник Ердогана зібрав у Стамбулі сотні тисяч людей

У Стамбулі сотні тисяч людей вийшли на акцію протесту проти політичного курсу чинної влади

Акція стала частиною 25-денного "Маршу за справедливість", організованого опозиційним політиком, лідером Республіканської народної партії Кемалем Киличдароглу, передає Hurriyet Daily News.

"Учасники акції вимагають від влади скасування надзвичайного стану, запровадженого після спроби держперевороту в країні влітку 2016 року, і припинення переслідування політичних опонентів Ердогана", - йдеться у повідомленні.

Киличдароглу також виступив проти змін, внесених до Конституції країни після квітневого референдуму, які розширюють повноваження президента країни. На мітингу він вимагав повернути владні повноваження парламенту.

"Ми йшли маршем за правосуддя, якого не існує. Ми йшли за права жертв, ув'язнених адвокатів і журналістів, науковців, вигнаних з університетів",- заявив він.

Після цього опозиціонер зачитав список з десяти вимог до влади, пообіцявши продовжувати протест, доки їх не буде виконано.

  • Киличдароглу очолює зараз у Туреччині політичну течію кемалістів - прихильників проєвропейського демократичного курсу й світського способу життя, тоді як опозиція звинувачує Ердогана та його оточення в ісламізації та схильності до авторитаризму.
  • Турецька влада стверджує, що військовий переворот 2016 року в країні було зорганізовано саме кемалістами та прихильними руху Гюлена.

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати