live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чому варто подивитись другий сезон серіалу "Окуповані"

В Норвегії 29 вересня вийшли дві перші серії нового сезону серіалу "Окуповані". Що ж такого особливого в цьому політичному серіалі де Росія - головне зло

Автор серіалу - відомий норвезький письменник Ю Несбьо. Він вважається найпродаванішим автором детективів в країні і "Окуповані" - теж детектив, хоча і своєрідний. Написавши спочатку сценарій, Несбьо згодом став його продюсером.

На перший сезон серіал отримав $11 млн. і водночас став найдорожчим в історії Норвегії. Згодом, після прем'єри перших серій, і одним із найспішніших. Кількість переглядів "Окупованих" побила рекорди.

Читайте також: 10 найкращих серіалів про політику

Сюжет "Окупованих" досить незвичний. Дії відбуваються в найближчому майбутньому, коли США вийшла з НАТО, а в світі нафтова криза. У Норвегії до влади приходить "зелена" партія, яка вирішує припинити видобуток нафти через зміну клімату.

Але не все так просто: від норвезької нафти залежить ЄС. Не отримавши жодного протесту від Євросоюзу Росія вирішує захопити Норвегію та "мирно" змусити їх не припиняти видобуток нафти та газу. Російські війська вриваються в країну та беруть під контроль усі нафтовидобувні станції. 

null

В результаті на порушення суверенітету не хочуть реагувати ані ЄС, ані США. Норвегія залишається сама. Прем'єр-міністр країни, розуміючи, що вони не здатні протистояти такій могутній військовій силі, постійно йде на різні поступки.

Перша серія "Окупованих" вийшла у 2015 році, рівно через рік після анексії Криму. Резонанс був очевидним.

Хоч чорновий варіант сценарію був написаний ще у 2008 році, неможливо не проводити аналогію із сучасними подіями в Україні та Сирії. Росія в серіалі показана як агресивний завойовник, який досягає своєї мети будь-яким способом.

Ще до виходу першого сезону, Росія досить негативно відгукунулась про серіал. Посольство Росії в Норвегії заявили, що серіал псує стосунки між країнами та залякує норвежців неіснуючою загрозою зі сходу. Однак "Окупованих" в РФ не заборонили. Але якщо в новому сезоні Росія знову втілюватиме у собі негатив та зло, очікувати від російської влади можна будь-чого.

Новий сезон серіалу складається із 8 серій по 45 хвилин. Кожен епізод буде виходити на норвезькому телеканалі щотижня у п’ятницю аж до листопада. Коли другий сезон серіалу стане доступним для українців - поки невідомо. Зараз можна лише купити серію на норвезькій мові без субтитрів.

новини партнерів

18 серпня, 2018 субота

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати