live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені з'ясували, чому у ящірок відростає відірваний хвіст

Учені розібралися, чому у ящірок відростає відірваний хвіст: йдеться про особливості роботи спинного мозку

Про відкриття повідомляє Journal of Comparative Neurology.

Багато ящірок здатні при необхідності відкинути хвіст, а потім відростити новий. На відміну від ссавців, в хвості ящірок знаходиться спинний мозок, де, як з'ясували учені, міститься величезна кількість стовбурових клітин і необхідних для їх зростання білків - вони і дозволяють хвосту вирости знову.

Щоб з'ясувати це, дослідники здавлювали хвости геконам, начебто тих схопили хижаки. Після того, як хвіст відривався, вони фіксували зміни, що відбуваються на клітинному рівні.

Виявилось, що спинний мозок геконів містить особливий вид клітин - радіальну глію, яка грає роль клітин-попередниць при утворенні нейронів. Після того, як хвіст відділявся від тіла, клітини починали нестримно розростатися, формуючи нову ділянку спинного мозку замість втраченої.

Дослідники сподіваються, що їх відкриття допоможе впоратися з ушкодженнями спинного мозку у людей - на відміну від ящірок, у нас при травмах утворюється рубцева тканина. Це відносно швидкий процес, проте наявність рубцевої тканини робить регенерацію неможливою.

новини партнерів

10 грудня, 2018 понеділок

9 грудня, 2018 неділя

10 грудня, 2018 понеділок

9 грудня, 2018 неділя

8 грудня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати