live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Діаспора закликала Канаду очолити миротворчу місію на Донбасі

Президент Конгресу українців Канади Павло Грода вважає, що українцям, аби повернути мир, варто запропонувати Канаді очолити миротворчу місію ООН на Донбасі
Про це йдеться у його статті для канадського видання "The Hill Times".

"Канаді слід скористатися власним досвідом і оголосити міжнародній спільноті про готовність у найближчому майбутньому очолити миротворчу місію в Україні. Канаді варто швидко визначити потреби, масштаб та необхідні ресурси для повноформатної та ефективної миротворчої місії на сході України", - пише Грод.

На його переконання, чинна суттєва присутність канадських військовослужбовців в Україні дозволяє Канаді "розпочати робити це негайно".

При цьому він визнав, що Росія намагатиметься заблокувати у Радбезі резолюцію по миротворцях в Україні, тому стосовно Кремля міжнародній спільноті слід вжити додаткові заходи. "Канада та її Західні союзники повинні зміцнити Україну, посиливши її військову підтримку й тиск на Росію, розширивши санкції до того часу, поки Кремль не погодиться на українську пропозицію стосовно миротворців", - йдеться у статті.

Грод також наголосив на необхідності надати Україні сучасне летальне озброєння, аби «підвищити ціну будь-якої можливої загарбницької операції РФ».

"Разом із подальшим санкційним тиском на російську економіку, це дозволить примусити Росію погодитися на мирний план. Якщо ціна війни буде для Росії вищою за ціну миру – в Україні пануватиме мир", - підсумував президент КУКу.

Читайте також: 20 тисяч миротворців для Донбасу. Чому "блакитні каски" небезпечні для України

  • 5 вересня за підсумками зустрічі американського дипломата Курта Волкера з помічником російського президента Владиславом Сурковим - Володимир Путін підтримав ідею з розміщенням миротворців у зоні російсько-українського військового конфлікту на Донбасі. Однак він наполягає, що миротворчий контингент має бути розміщено лише на лінії розмежування
  • Україна виступила проти такого сценарію. Як заявила перший заступник очільника Верховної Ради Ірина Геращенко, миротворців має бути розміщено на усій окупованій території Донбасу, а не лише на лінії розмежування.
  • 20 вересня президент Петро Порошенко повторно звернувся до Радбезу ООН з проханням про розгортання міжнародного миротворчого контингенту у зоні бойових дій на сході України. Вперше Україна просила про це ще на весні 2015 року.
  • Спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявляв, що Росія не може брати участі в миротворчій місії на Донбасі. 
  • Україна, Сполучені Штати Америки та Федеративна республіка Німеччина мають фактично готовий проект резолюції щодо миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй на Донбасі.

новини партнерів

10 грудня, 2019 вівторок

10 грудня, 2019 вівторок

9 грудня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати