live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

6 відомих компаній, які створили студенти

Завдяки фільму чи не кожен знає, що Марк Цукерберг створив компанію Facebook ще в студентські роки. Та таких як він талановитих студентів - чимало

До Міжнародного дня студента Еспресо.TV підготувало добірку успішних нині компаній, заснованих в студентські роки.

1. Facebook

Приклад, з яким ми сьогодні маємо справу чи не щодня. Найпопулярніша соціальна мережа в світі.  Марк Цукерберг заснував Facebook в 2004 році, навчаючись на другого курсі Гарвардського університету, щоб допомогти студентам спілкуватися між собою.

З того часу компанія розвивалася шаленими темпами. Зараз Facebook налічує 2 млрд користувачів, тобто, більше, ніж чверть населення Землі. А вартість компанії перетнула $500 млрд.

null

2. Dropbox

Історія проекту вкрай зрозуміла для кожного студента. Дрю Х’юстон, засновник Dropbox та на той час студент Массачусетського технологічного інституту, постійно забував USB-накопичувач.

Це спонукало його разом з іншим студентом Арашом Фірдоусі в 2007 створити синхронізовану хмарну систему зберігання файлів. Тепер  Dropbox є одним з найбільших у світі файл-хостингів. Вартість компанії оцінюють в 10 млрд доларів, а користується нею понад 500 млн людей.

3. Dell

У 1983 році студент-першокурсник Техаського університету Майкл Делл почав торгувати комп’ютерними компонентами  та програмним забезпеченням  прямо в своїй кімнаті в гуртожитку. Офіційно Делл заснував бізнес аж через рік, назбиравши трохи грошей (1 тис. доларів). Після цього він покинув навчання та значно розширив асортимент компанії PC’s Limited, яка пізніше змінила назву на Dell.

За даними Forbes, зараз Делл займає 38-е місце в списку найбагатших людей на планеті. Його статки становлять 23 млрд доларів. Компанія Dell є третім за величиною виробником ПК у світі, поступаючись лише HP і Lenovo.

null

4. FedEx

Найпопулярнішу в США та й світі компанію, що займається поштовими відправленнями, теж заснував студент. У 1962 році Фред Сміт, студент Єльського університету, запропонував бізнес-проект, що став основою  FedEx, на занятті з економіки. Сміт мріяв створити глобальну логістичну компанію й, як бачимо, йому вдалося. До слова, за представлений проект Сміт отримав “четвірку”.

Та це не зупинило його після завершення навчання продовжити роботу над проектом. Сміт залучив 91 млн доларів венчурних інвестицій та заснував у 1971 році компанію Federal Express, яка пізніше змінила назву на FedEx. Сьогодні річний дохід компанії перевищує 50 млрд доларів.

5. Microsoft

Два шанувальники програмування Білл Гейтс та Пол Аллен зустрілися ще в шкільні роки. Гейтс вступив до Гарвардського університету, але покинув його вже через рік на вмовляння Пола. Хлопці активно взялися до справи, кілька років все йшло шкереберть. Та незабаром - в 1981 році - їм вдалося переконати  технологічного гіганта IBM в дієвості власного продукту, тож вони отримали ліцензію на MS-DOS.

Пізніше, 20 листопада 1985 року, з`являється перша графічна оболонка до DOS, що отримала назву Windows. Починалася нова ера.

Зараз компанія Microsoft відома кожному користувачу ПК. Ринкова вартість компанії давно перевищила $500 млрд, а один з її засновників Білл Гейтс кілька разів ставав найбагатшою людиною світу.

null

6. WordPress

Платформа, без якої неможливо зараз уявити функціонування добрячої частини сайтів в світі, в тому числі й в Україні. Першокурсник Х’юстонського університету Метт Мулленвег шукав оптимальний спосіб створити свій особистий сайт.

Кілька місяців він вів свій блог на стандартній платформі, але можливості його не задовольняли. Тому в 2003 році він разом з британським розробником Майком Літтлом створив скрипти на PHP і заснував WordPress.

Сьогодні на платформі розміщено понад 130 тисяч з мільйона найвідоміших веб-сайтів в світі.

Та не варто перейматися, якщо ваші студентські роки вже давно позаду, а власний бізнес ви досі не заснували. Ось інфографіка, яка доводить, що розпочати власну справу ніколи не пізно.

На основі матеріалів видання Lifehack

новини партнерів

20 жовтня, 2018 субота

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати