live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Прем'єр Канади дав визначення Голодомору

Канада пам'ятає про жахливий злочин Голодомор і вшанує його жертв

Про це заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо у День пам'яті жертв Голодомору, повідомляє "Укрінформ".

"Разом із жертвами Голодомору та їхніми нащадками ми згадуємо і засуджуємо цей безсовісний акт. Пам'ять про історію - наш найголовніший запобіжник від повторення подібного", - сказав Трюдо.

Він назвав Голодомор однією з найтемніших сторінок історії людства.

"Це була провальна спроба знищити ідентичність і волю українського народу", - зазначив прем'єр-міністр Канади.

Читайте також: Втрачені покоління. Скільки українців знищив сталінський терор

Він також наголосив на незмінності канадської підтримки України на шляху реформування.

"Зараз ми також підтверджуємо нашу підтримку Канадою України, її суверенітету, територіальної цілісності і реформ, що реалізуються урядом із метою підвищення безпеки та процвітання народу", - зазначив Трюдо.

Окрім того, він закликав співгромадян пригадати про невинні жертви Голодомору і внесок українців у становлення Канади.

"У цю сумну річницю я закликаю всіх канадців згадати про жертв Голодомору і задуматися над видатним внеском, зробленим вихідцями з України в нашу країну", - підсумував глава уряду Канади.

  • Сьогодні, 25 листопада 2017 року, в Україні та 32 країнах світу вшанують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років, а також голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років.
  • Цьогоріч жалобні заходи проходять під гаслом "Голодомор - помста за свободу, помста за революцію".
  • У вересні Україна звернулася до країн-членів Організації Об'єднаних Націй з проханням визнати влаштований радянською владою Голодомор українців актом геноциду.
  • На думку Порошенка, в Україні окремим законом слід встановити кримінальну відповідальність за невизнання Голодомору та Голокосту.
  • Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає організовані на території України кілька штучних голодоморів етнічними чистками.
  • Голодомор 1932-1933 років було штучно влаштовано за наказом вищого політичного керівництва Радянського Союзу. Восени 1932 року в українських селян силами партійного активу, репресивних органів та Червоної армії були вилучені всі продовольчі товари і загалом усе, що можна було споживати в їжу. Після цього села були блоковані аж до весни наступного року.
  • За різними оцінками, під час штучного Голодомору жахливою смертю померли від 3 до 10 млн українських селян.
  • 2010 року Апеляційний суд міста Києва на підставі ч. 1 ст. 442 Кримінального кодексу України в організації та здійсненні Голодомору 1932-33 років визнав винним тодішнє керівництво СРСР та УРСР. Зокрема, суд визнав, що голод був організований Йосипом Сталіним (Джугашвілі), В'ячеславом Молотовим (Скрябіним), Лазарем Кагановичем, Павлом Постишевим, Станіславом Косіором, Власом Чубарем і Менделем Хатаєвичем.

новини партнерів

19 жовтня, 2018 п'ятниця

19 жовтня, 2018 п'ятниця

18 жовтня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати