live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Грибаускайте підписала "закон Магнітського" про санкції щодо росіян

Президент Литви Даля Грибаускайте підписала закон про санкції проти іноземців-порушників прав людини чи корупціонерів, який неформально назвали литовською версією "акту Магнітського"

Закон забороняє в’їзд до Литви іноземцям, пов’язаним із порушеннями прав людини, корупцією і відмиванням грошей, повідомляє "Радіо Свобода".

Закон почне діяти 1 січня 2018 року. Парламент Литви ухвалив закон 16 листопада.

Поки що в литовському так званому списку Магнітського 44 прізвища. Серед них очільник Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, заступник голови Слідчого комітету при МВС, який керував справою Магнітського генерал-майор Олег Логунов; судді, що ухвалили рішення у справі Магнітського, – Олена Сташина, Олексій Криворучко, Світлана Ухнальова, Сергій Підопригоров; керівництво Московської податкової інспекції та інші чиновники.

Цей перелік не вичерпний і може змінюватися. Закон також передбачає можливість не оприлюднювати імена осіб, яких він буде стосуватися.

За словами Грибаускайте, ухвалюючи цей закон, Литва разом з іншими міжнародними співтовариствами говорить "ні" порушенням прав людини, "брудним" грошам і порушенням законів.

Литва стала вже п’ятою державою, що ухвалила власний варіант "закону Магнітського".

  • Російський адвокат Сергій Магнітський помер у СІЗО "Матроська тиша" в листопаді 2009 року. Його звинувачували в причетності до організації незаконного повернення надмірно сплаченого податку на прибуток за 2006 рік. 
  • Як вважають колеги Магнітського і правозахисники, його цілеспрямовано довели до смерті умовами утримання і відмовою в медичній допомозі в помсту за те, що він розкрив злочинну схему, за допомогою якої співробітники МВС і чиновники відмивали мільярди рублів.
  • "Закон Магнітського" був ухвалений в грудні 2012 року, а в квітні 2013-го Мінфін США почав складати санкційні списки російських громадян, яких він вважає винними в смерті Магнітського.
  • 19 жовтня генерал-губернатор Канади Джулі Пайєт підписала так званий акт Магнітського, який дозволяє накладати санкції на порушників прав людини з усього світу, зокрема і з Росії.
  • Напередодні Канада ввела санкції проти 30 росіян у зв’язку з "актом Магнітського". 
  • 16 листопада парламент Литви ухвалив "закон Магнітського", який заборонятиме в'їзд іноземцям, пов'язаним з корупцією великого масштабу, відмиванням грошей і порушенням прав людини.

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати