Литва ухвалила "закон Магнітського", що дозволить вводити санкції проти росіян
Парламент Литви ухвалив "Закон Магнітського", який заборонятиме в'їзд іноземцям, пов'язаним з корупцією великого масштабу, відмиванням грошей і порушенням прав людини
Про це повідомляє портал Verslo Zinios.
Поправки в закон "Про правовий статус іноземців", запропоновані опозицією, були проголосовані одноголосно на засіданні у четвер. Він набуде чинності з 1 січня 2018 року після підписання президентом Далею Грибаускайте.
Литва таким чином стала четвертою державою в світі, яка прийняла такий правовий акт. "Закон Магнітського" прийнятий в США, Канаді та Естонії.
Так, особа може потрапити в чорний список, якщо є інформація або серйозні підстави підозрювати, що іноземець брав участь у великомасштабній корупції або відмиванні грошей.
До цього ж списку відносять звинувачення в порушенні прав людини, через які особа, щодо якої було скоєно порушення прав, померла або отримала серйозні травми, була необгрунтовано засуджена або пережила інші негативні наслідки.
Також підставою для відмови на в'їзд до Литви може бути, якщо особа становить загрозу не тільки безпеці і громадському порядку в Литві, але і в інших країнах Євросоюзу і НАТО.
Закон, названий ім'ям Сергія Магнітського, в 2012 році прийняли у США, застосувавши санкції проти російських чиновників, пов'язаних з порушеннями прав людини. США заборонили видавати їм візи і заморозили активи, в списку зараз - більше 40 прізвищ.
- Російський адвокат Сергій Магнітський помер у СІЗО "Матроська тиша" в листопаді 2009 року. Його звинувачували в причетності до організації незаконного повернення надмірно сплаченого податку на прибуток за 2006 рік.
- Як вважають колеги Магнітського і правозахисники, його цілеспрямовано довели до смерті умовами утримання і відмовою в медичній допомозі в помсту за те, що він розкрив злочинну схему, за допомогою якої співробітники МВС і чиновники відмивали мільярди рублів.
- Магнітський керував відділом податків і аудиту в фірмі Firestone Duncan, яка надавала юридичні послуги в тому числі фонду Hermitage Capital Management.
- "Закон Магнітського" був ухвалений в грудні 2012 року, а в квітні 2013-го Мінфін США почав складати санкційні списки російських громадян, яких він вважає винними в смерті Магнітського.
- 19 жовтня генерал-губернатор Канади Джулі Пайєт підписала так званий акт Магнітського, який дозволяє накладати санкції на порушників прав людини з усього світу, зокрема і з Росії.
- Напередодні Канада ввела санкції проти 30 росіян у зв’язку з "актом Магнітського".
- Американська влада й надалі підтримуватиме зусилля з притягнення до відповідальності винних у смерті російського адвоката Сергія Магнітського
- Актуальне
- Важливе