live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Київський метрополітен: все proZorro

Метро — один з найзручніших видів громадського транспорту, всім звичний та знайомий. Кияни часто сварять його: через тісноту, за подорожчання проїзду, за велику кількість реклами, але очевидно, що без метро було б не зручно. За добу КП “Київський метрополітен” перевозить 1,3 млн осіб, а за рік 480 млн осіб. Вражає, чи не так?

Київській підземці є чим пишатися окрім найкрасивіших станцій та  високого пасажиропотоку. Саме вони одними з перших приєдналися до електронної системи торгів на майданчику SmartTender.biz. Краще за будь-які слова говорять цифри. За цей період проведено вже близько 3,5 тисяч торгів і зекономлено майже 90 мільйонів гривень.

Усі свої закупівлі метрополітен проводить через торговельний майданчик, бо впевнений, що не лише економія, а й прозорість та відкритість можуть гарантувати майбутній успіх та процвітання підприємства. З економічної точки зору це:  нижча ціна, конкурентність між постачальниками та можливість обрати найкращого.

Що купує та продає КП “Київський метрополітен”?

Зрозуміло, що як і будь-яке підприємство, Київський метрополітен стикається з певним труднощами при закупівлях. Мабуть, основна складність полягає у специфічності деяких закупівель. Якщо загальновживані товари  можна з легкість придбати, обираючи найвигіднішу ціну, то з коліями, вагонами та деталями для них - все значно важче. В Україні сьогодні лише декілька підприємств, що можуть забезпечити технічні потреби метрополітену, тому трапляються випадки, коли доводиться просто відміняти  тендер через відсутність учасників чи самого товару.

null

Ще однією проблемою є неуважність самих підприємців: типова помилка - неповний пакет документів, що грає поганий жарт як з учасником, так і замовником.

Команда Київського метрополітену завжди ретельно ставиться до закупівель: навчає своїх працівників, перевіряє дані учасників та не допускає жодних “схем”. Про це свідчить історія з  DoZorro.  Підприємство проводило торги з бюджетом майже 10,5 млн грн. Предметом тендеру були заготовки суцільнокатаних коліс для вагонів метрополітену. До аукціону було допущено два учасники, і він відбувся. Однак виявилося, що закупівля пройшла з порушенням. Анонімний користувач порталу залишив відгук на DoZorro про те, що обидва учасники були допущені неправомірно. В результаті замовник (КП “Київський метрополітен”), побачивши і перевіривши цю інформацію, сам скасував торги через неможливість усунення порушень, з якими вони були проведені.

Для того, щоб не лише proZorro закуповувати, а ще й продавати, у травні 2017 року підприємство приєдналося до ProZorro.Sale. І сьогодні кожен охочий може взяти участь в аукціонах. Наразі з’явився унікальний лот, який став сьогодні хітом мережі - два вагони метро. Що можна зробити з двома списаними вагонами? Відкрити кав’ярню, коворкінг чи навіть масажний салон? Головне, бажання та трохи креативності.

КП “Київський метрополітен” є активним учасником електронних закупівель, адже постійний розвиток потребує ефективного використання ресурсів. Чого вартий тільки тендер на проектну документацію для нової станції "Новобіличі" на "червоній гілці" й оборотного електродепо біля неї. Роботи, які передбачають коригування та розробку стадій "П" (проект) і "Р" (робоча документація) оцінені на суму 57,5 млн гривень.

Зовсім нещодавно міський голова Києва Віталій Кличко підписав меморандум із консорціумом, у який входять China Railway International Group Co., Ltd. та China Pacific Construction Group with China Railway International Group Co., Ltd., про співпрацю у будівництві гілки метро з Жулян на Троєщину. А це нові потреби та нові закупівлі.

КП “Київський метрополітен” своїм прикладом показує усім комерційним структурам, як можна добряче зекономити та максимально відкрито проводити закупівельні та продажні процеси. 

Антон Припіченко,

керівник онлайн-майданчику SmartTender.biz

Все по темі

новини партнерів

19 серпня, 2018 неділя

18 серпня, 2018 субота

19 серпня, 2018 неділя

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати