live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Японський імператор Акіхіто вирішив зректися престолу

Імператор Японії Акіхіто зречеться престолу 30 квітня 2019 року, ставши першим монархом, що відмовився від трону за 2 століття

Про це повідомляє CNN.

Старший син імператора - наслідний принц Нарухіто, який вже взяв на себе деякі обов’язки батька, отримає посаду 1 травня 2019 року. Він стане 126 Імператором, що зійде на Хризантемовий трон.

"Я зроблю все можливе, щоб процеси зречення Імператора і коронування Принца пройшли гладко із благословенням усіх наших громадян," - заявив прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе.

У Японії прийняли цю звістку із сумом.

"Він сів на трон, коли Японія шукала нову національну ідентичность. Його любов до миру стала символом Японії, її новим іміджем. Сподіваюсь, це образ житиме", - прокоментувала CNN одна з місцевих.   

Імператор Акіхіто править країною з 7 січня 1989 року. Його девізом став принцип "мирне правління".

За час свого правління Акіхіто опублікував кілька широкомасштабних заяв каяття до країн Азії, вибачаючись за їхні страждання під японською окупацією. Також він відвідав територію США, поклавши квіти до пам’ятників загиблих не тільки японців, а й американських солдат.

Хризантемовий трон - західна назва трону імператора Японії. Назва походить від імператорської печатки Японії, на якій зображена 16-пелюсткова жовта хризантема.

 

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати