live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Московський патріархат є підрозділом Кремля, - священик КП про розсекречені документи

У Київському патріархаті заявили, що російська церква була і до сих пір залишається одним з головних підрозділів Кремля

Про це сказав протоієрей Євген Заплетнюк, прокоментувавши оприлюднення СБУ документів про те, що Московський патріархат створювали агенти НКВС, передає LIGA.net.

За його словами, для церковних істориків нещодавно оприлюднені матеріали є "зовсім не єдиним свідченням того, що російська церква була (і залишається досі) одним з головних підрозділів Кремля". Він додає, що існує "безліч свідчень, що підтверджують факт співпраці РПЦ і КДБ".

На думку священика, вже, напевно, ні в кого не виникає сумнівів в тому, що сучасна Російська православна церква бере свій початок не з часів хрещення Володимира, а з часів Йосипа Сталіна. Саме він де-факто був першоієрархом цієї організації, спочатку "відродивши" її, а потім керуючи нею.

"Це "керівництво" могло бути, як прямим, так і з непрямим - в першу чергу через консультанта з релігійних питань Георгія Карпова, а вже незадовго через слухняну ієрархію РПЦ, яка виконувала будь-яке замовлення Кремля", - наголосив Заплетнюк.

  • Як повідомляли раніше російські ЗМІ, на Архієрейському Соборі, який відбувся в Москві, заслухали звернення Філарета (Денисенко) від 16 листопада 2017 року начебто з проханням пробачити його і повернути в лоно канонічної Матері-Церкви.
  • Водночас патріарх Філарет спростував заяву РПЦ про те, що він просив у Кирила помилування.
  • Згодом прес-секретар Української православної церки Київського патріархату (УПЦ КП) архієпископ Євстратій (Зоря) опублікував повний лист, який патріарх Філарет направив патріарху Російської православної церкви (РПЦ) Кирилу.
  • Помісний собор Російської православної церкви, на якому в 1945 році був обраний Московський патріарх, проходив під контролем НКВС, що був попередником КДБ СРСР. Про це свідчать архівні документи колишнього управління КДБ України, які розсекретила СБУ.

новини партнерів

7 серпня, 2020 п'ятниця

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати