live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

28% українських сільгоспземель знаходяться у тіньовій оренді


фото: segodnya
За оцінками комітету Ради з аграрних питань, 11,7 млн ​​га землі знаходиться в тіньовий оренді

Про це заявив заступник очільника комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Він розповів, що зараз загальна площа сільськогосподарських земель, які знаходяться не на окупованій території, та можуть бути передані в оренду фізичним і юридичним особам, становить 34,2 млн га.

"Відповідно до договорів оренди земель офіційно обробляється тільки 22,6 млн га. Таким чином, потенційний обсяг земель, які знаходяться в тіньовий оренді, становить близько 11,7 млн ​​га, або 28% від загальної площі сільськогосподарських земель", - наголосив Бакуменко.

Читайте також: Чи можна продавати українську землю. Все найважливіше про реформу

За його словами, "вийти з тіні" цим землям дозволить удосконалення їхнього оподаткування: варто зараховувати податок на доходи фізосіб від оренди землі до місцевих бюджетів за місцем знаходження ділянки.

"Це дозволить створити додатковий стимул місцевим громадам для ефективного контролю за офіційним оформленням оренди земельних ділянок та паїв на території певної громади", - підсумував Бакуменко.

новини партнерів

18 грудня, 2018 вівторок

18 грудня, 2018 вівторок

17 грудня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати