live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені змусили мавп "бачити без очей". Як це вдалося

Вчені знайшли спосіб "бачити без очей": така технологія в майбутньому допоможе людям із порушенням зору відтворювати у себе в мозку повноцінні образи

Про це повідомляє наукове видання Neuron.

Людський мозок поки ще не досліджений повністю, однак багато аспектів його роботи вже відомі. Зокрема, вчені з’ясували, як мозок планує дії в залежності від того, що ми бачимо й чуємо - це пов’язано із складними взаємодіями між сенсорними областями нашого мозку та "премоторною корою".

Нещодавно вчені Університету Рочестера знайшли спосіб обійти цю взаємодію і передавати сигнали безпосередньо в премоторну кору.

Це могло б допомогти не "використовувати зір в якості посередника". Людям, які перенесли інсульт або отримали пошкодження зорової кори, це дозволило б фактично "бачити без очей".

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

Під час експериментів на мавпах було доведено, що стимулюючи премоторну кору, можна досягти того ж, що і при наявності візуального сигналу.

null

В рамках експерименту макак натренували тягнути важіль, натискати кнопку або обертати ручку, побачивши відповідні світлодіоди. Потім їх замінили на електрод, який стимулював їх  премоторну кору. Результат показав, що макаки реагували на стимуляцію абсолютно так само,  як на реальні світлодіоди.

Незважаючи на те, що цей експеримент вчені називають примітивним, в перспективі подібна технологія зможе надсилати сигнали з використанням кластерів з тисяч електродів, що дозволить передавати більш складні образи.

А це, в свою чергу,  дозволить людям з порушеннями очних нервів і первинної зорової кори бачити. А якщо об’єднати технологію з відповідними мозковими імплантами, то, потенційно, можна отримати  повноцінне відео у себе в мозку, не використовуючи очі.

З іншого боку, науковці зазначають, що розвиток цього напрямку надає чудову можливість видавати у мозок "ліву" картинку та маніпулювати таким чином людиною.

  • Нещодавно вчені вперше змогли вживити в мозок людини імплант, який здатний розширити можливості людської пам'яті. Він активізує природні процеси запам'ятовування інформації і в майбутньому він може бути використаний для відтворення інших функцій мозку.
  • Дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію - наприклад, на анімованих зображеннях.

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати