live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чому ми чуємо звуки там, де їх наспраді немає: пояснення науковця

Дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію - наприклад, на анімованих зображеннях

Про це пише The Verge.

3 грудня жителька шотландського міста Глазго Ліза ДеБрюн опублікувала в Twitter гіфку з трьома опорами ліній електропередач, які грають з проводами як зі скакалкою. Дівчину зацікавило питання, чи чують інші користувачі звук гуркоту на анімації чи ні.

Видання The Verge звернулося за поясненнями до кандидата наук з психології Лондонського університету Крістофера Фассніджу. Дослідник зауважив, що ця ілюзія є прикладом синестезії - нейрологічного феномена, при якому стимуляція однієї з сенсорних систем веде до автоматичного відгуку в інший.

Таке явище є дуже поширеним, а його психологічна картина відрізняється у кожної конкретної людини. Часто люди мають не одну форму синестезії, адже такі відчуття можуть переплітатися, поєднуватися та існувати у мозку однієї людини.

Читайте також: Страждати від болю після фейкової пігулки. Що таке ноцебо - злий брат-близнюк плацебо

Цей феномен не є лише імітацією відчуттів; наші сенсорні органи дійсно надсилають імпульси до головного мозку, як зі звичайними відчуттями. Вони провокують сильні емоції і впевненість, що людина це дійсно відчуває.

Фассіндж підкреслив, що даний стан може відбуватися будь-який момент, і пов'язаний зі сприйняттям руху: ми бачимо, що підстрибує м'яч, і очікуємо почути характерний для підстрибування звук.

Здатність "чути" звуки на деяких GIF-зображеннях Фассіндж назвав "візуально викликаною слуховою реакцією". Незважаючи на те, що подібна синестезія вивчена досить слабко, проте одне з нещодавніх досліджень лабораторії вченого показало, що до 20 відсотків людей відчувають даний синдром (це в п'ять разів більше, ніж показник щодо інших форм синестезії).

Дослідник заявив, що багато хто з людей відчувають vEAR, навіть не помічаючи цього. У їхніх головах виникає реальний звук просто тому, що звук має сенс і мозок "пристосовує" його до ситуації. 

новини партнерів

20 лютого, 2018 вівторок

19 лютого, 2018 понеділок

20 лютого, 2018 вівторок

19 лютого, 2018 понеділок

18 лютого, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати