Коли наступає піхота, як збивають льотчиків-асів і хто здолає орду – 5 книг про перемогу силою зброї та силою духу

Ігор Бондар-Терещенко
27 квітня, 2024 субота
09:00

"Я знаю, що ми переможемо, і я вірю у нашу перемогу", - переконує нас автор передмови до однієї з цих книжок. Герої інших бувають не тільки переконливі, але й смертоносні, а все разом – це змагання не на життя, а на смерть у всіх жанрах літератури – від документальних історій про бойові операції до захоплюючого романтичного фентезі

Зміст

Ервін Роммель. Піхота наступає. Події та досвід. Спогади про участь у боях 1914-1918 роках у Франції, Румунії та Італії. – К.: КНТ, 2024

 Ця книжка, що вперше вийшла в 1937 році, була перекладена багатьма мовами світу, але українською видається вперше.  Загалом "Піхота наступає" Ервіна Роммеля – не просто мемуари майбутнього фельдмаршала Німеччини про його участь у боях на фронтах Першої світової війни, а справжній посібник для молодшого офіцера, який командує піхотним взводом або піхотною ротою. Це - війна очима зовсім молодої людини, безумовно талановитої, хороброї, щасливої, але й не позбавленої честолюбних амбіцій, яка прагне слави і величі. Автор книжки пройшов усю Першу світову війну - від першого до останнього дня, був поранений, отримав Залізні хрести другого (вересень 1914 року) і першого (березень 1915-го) класів і 7 інших орденів. При цьому він знаходив можливість у непростих фронтових умовах робити записи про участь у кровопролитних боях 1914-1918 рр. у Франції, Румунії та Італії; щоденник його ліг в основу професійних лекцій, прочитаних - ним же - у військовій академії десять років потому. Поєднання записів щоденникового характеру і лекційного курсу зрештою дали чудову книгу про військову доблесть і людські страждання, подвиги і зраду, славу і безчестя. "Роммель не був членом нацистської партії і ніколи не служив у штурмовиках або СС, - нагадують нам у цій книжці про майбутній шлях її героя. - Нічого не розуміючи в нацистській ідеї, він став одним із її символічних героїв. У чому причина? Він, як і більшість офіцерів німецької армії, які пройшли Першу світову війну, чудово воювали і не шкодували віддати своє життя за Вітчизну і кайзера, вважав себе обдуреним".


Артем Шевченко. Воєнна розвідка України. У небі, на морі, на землі. – К.: Yakaboo Publishing, 2023

Передмову до цієї книжки написав начальник ГУР МО України, генерал-лейтенант Кирило Буданов. "Сама сутність професії воєнного розвідника ніколи не передбачала суспільної оцінки нашої діяльності, адже розвідники - люди мовчазного подвигу, - нагадує він. - Та широкомасштабна загарбницька війна й динамічні геополітичні зміни у без пековому середовищі внесли значні корективи у роботу розвідки. Нині увесь світ спостерігає за нашими досягненнями та довіряє нам і наданій інформації. Попереджений - значить озброєний! Успішні виконання бойових завдань у тилу ворога, проведення спеціальних операцій, звільнення заручників і полонених зробили безцінним внесок розвідників у боротьбу за суверенітет, територіальну цілісність держави та свободу мільйонів українців". Таким чином, "Воєнна розвідка України" Артема Шевченка – це документальний часопис про найбільш успішні бойові операції ГУР МО України протягом 2022-2023 років. Як проривалися повітрям на "Азовсталь", як звільняли o. Зміїний та Харківщину, як збивали російських льотчиків-асів. Розповідають про це безпосередні учасники тих подій. Утім, розвідка - це не тільки героїчні вчинки, як нагадує автор передмови, а подвиги, "це, передусім - напружена, важка щоденна праця, яка потребує великих зусиль, постійної витримки, волі, ґрунтовних знань і майстерності заради загальнодержавних і національних інтересів". Варто додати, що видання містить QR-коди з посиланнями на фільми автора, які лягли в основу книги.


Джон Дор. Міряй важливе. OKR: простий метод вирости вдесятеро. – К.: Лабораторія, 2024

Автор цієї книжки - один із перших "гаражних" інвесторів Google, який зробив цікавий сплав прикладної бізнес-літератури та реальних історій становлення бізнесу і громадських організацій. Тож з досвіду Google, інноваційної піцерії Zume, благодійної кампанії лідера групи U2 Боно і фундації Ґейтсів - а до всіх цих ініціатив автор мав персональний стосунок - він виснував окремий метод об’єктивного вимірювання цілей і результатів під назвою okr, objectives and key results. Таким чином, "Міряй важливе" Джона Дора не тільки виконує роль підручника, а й засвідчує, що великі гроші й успіх у діловому світі - це водночас історія взаємної поваги і людяності. Автор книжки, в якій - сплав прикладної бізнес-літератури та реальних історій становлення бізнесу і громадських організацій - ділиться широким спектром залаштункових тематичних досліджень з всесвітньо відомими власниками бізнесів, щоб продемонструвати фокус, гнучкість та вибуховий ріст, який OKR прискорили у багатьох великих організаціях. "Єдине, на що система OKR має зважати - зосередженість, - зауважує автор. - Це може статися лише тоді, коли кількість наших цілей буде невеликою... Щоразу, коли ви берете на себе зобов’язання, ви втрачаєте шанс взяти зобов’язання щодо чогось іншого. Це, звісно, неминуче, це невідворотний наслідок розподілення будь-якого невідновлюваного ресурсу. Ті, хто планує, мусять бути сміливими, чесними й дисциплінованими, щоб відмовлятися від проектів та ініціювати їх, кивати головою "ні" й усміхатися "так"... Ми маємо усвідомлювати - і діяти згідно з цим, - якщо спробуємо зосередитися на всьому, ми ні на чому не зосередимося".


Ребекка Яррос. Четверте крило. Емпіреї. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2024

Наче деймони в дітей, якими були різноманітні звірі в одному культовому фентезі, дракон без свого вершника у цій історії - це трагедія, а вершник без свого дракона - це смерть. Тож "Четверте крило" Ребекки Яррос - № 1 у романтичному та епічному фентезі за версією Amazon – про жорстокий світ військового коледжу для вершників драконі, де народжується еліта. За сюжетом, двадцятирічна Вайолет планувала провести життя серед книжок. Однак наказ матері, уславленої захисниці королівства, змінює все. Дівчина змушена приєднатися до сотень кандидатів, які прагнуть стати гордістю Наварри - вершниками на драконах. У військовому коледжі не терплять слабаків - ні люди, ні дракони. А Вайолет не може похвалитися силою, тож вона помре. Її вб’ють або курсанти, що прагнуть позбутися конкурентки, або полум’я дракона. Якщо, звісно, першим до її горла не дістанеться той, хто має персональний рахунок до її матері, а платити доведеться Вайолет. І, щоб побачити наступний схід сонця, дівчині знадобляться весь її розум і вся удача. "- Так, вона маленька. - Мама міряє мене з ніг до голови, дивлячись на вільного крою кремову туніку з поясом і штани, які я вибрала сьогодні вранці для своєї потенційної страти. Я пирхнула: - То що, ми зараз просто перераховуємо мої вади? - Я ніколи не казала, що це вада. - Мама звертається до сестри: - Міро, до обіду Вайолет відчуває більше болю, ніж ти за весь тиждень. Якщо хтось із моїх дітей і здатний вижити у Квадранті вершників, то це вона. Мої брови поповзли догори. Це дуже схоже на комплімент, але щодо мами я ніколи не певна. - Скільки кандидатів у вершники гине в день Призову, мамо? Сорок? П'ятдесят? Ти так рвешся поховати ще одну дитину? - Міра кипить. Мені стиснуло в грудях на саму згадку про брата. Ніхто не наважувався згадувати Бреннана чи його дракона протягом п'яти років, відколи вони загинули, борючись із Тиррійським повстанням на півдні. Мама терпить мене і поважає Міру, але Бреннана вона любила".

Нік Лисицький. Кий і морозна орда. – К.: Фантастичні українці, 2024

Герой цієї книжки - звичайний мрійливий юнак. Він мешкає у маленькій хатині на околиці села Калинове разом зі своїм опікуном домовиком Дідо і мріє про мандри й пригоди. І якщо раніше в Явному світі, де живе Кий, весна ніколи не запізнювалася, а зима не затримувалася надовго, то нині все не так! Вже давно прийшов час повернення тепла на землю, проте хуртовини дедалі лютішають, а мороз сковує землю і не збирається відступати. "Може й правду каже Дідо. Ще ніколи весна так не затримувалася", - замислився Кий. Зіщулений, він побрів назад, намагаючись втоптати якомога більше снігу, щоб зберегти стежку. Зайшовши в сіни, Кий дістав із полиці банку, насипав повидла. в тарілку й поніс її до печі. Домовик блимнув із напівтемряви жовтими очима, посунувся на край запічку, вмокнув палець у повидло, облизав його й голосно прицмокнув від задоволення. - Зимно надворі? - поцікавився, мружачись. - Угу, - кивнув Кий. Юнак притулив задубілі руки до печі й, зібравшись із думками, запитав: - Дідо, а що, як і справді зима не закінчиться? Хіба таке може бути? - Усе може бути, - відповів домовик, плямкаючи губами. – Але ж такого раніше ніколи не було! - Якщо чогось ніколи не було, то найімовірніше воно таки трапиться, - похитав головою домовик". Тож разом зі своїми друзями - Чугайстром і Хухою - Кий вирушає аж на край світу шукати Перуна, щоб той відімкнув небо і впустив на землю весну. Але шлях команді сміливців перетинає орда лютих потвор, що прагне підкорити Явний світ і його мешканців. Які небезпеки й випробування чекають на Кия та його товаришів? Хто з міфічних героїв прийде їм на допомогу? Чи вдасться їм здолати ворога та повернути весну? Про все це можна дізнатись, дочитавши роман до останньої сторінки!

Теги:
Читайте також:
Київ
+24°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • Біла Церква
 • USD 41.22
  Купівля 41.22
  Продаж 41.75
 • EUR
  Купівля 44.94
  Продаж 45.71
 • Актуальне
 • Важливе
2024, четвер
18 липня
05:37
Сергій Кислиця
Кислиця зауважив, що версія Лаврова щодо атаки на Охматдит не збігається "з базіканням Небензі"
04:56
НАТО
"Саміт НАТО не був успішним, учасники намагалися знайти нові шляхи для ескалації": фейки і маніпуляції світових ЗМІ за 17 липня
04:17
Давид Арахамія
Кількість обіцяних Україні літаків F-16 вдвічі більша, ніж кількість навчених пілотів і інженерів, - Арахамія
03:47
солдати РФ
На окупованих територіях росіяни вербують школярів для навчання у військовому училищі, - Нацспротив
03:25
В Україні 22% об’єктів соціальної інфраструктури відповідають принципам безбар'єрності
03:07
Система ситуаційної обізнаності DELTA
Українську бойову систему вперше в історії сертифікували за стандартами НАТО
02:23
Джо Байден
У Байдена виявили коронавірус
02:05
Оновлено
Верховна Рада
Рада підтримала за основу послаблення відповідальності за самовільне залишення частини
01:51
Росіяни розбомбили адмінбудівлю Укрзалізниці в Лимані
"Відновленню не підлягає": росіяни знищили адмінбудівлю Укрзалізниці у Лимані
01:41
Оновлено
шахед
РФ атакує Україну "шахедами" в ніч на 18 липня: в Києві працювала ППО
01:27
Центр рекрутингу української армії
У Міноборони розповіли, скільки людей звернулися до рекрутингових центрів
00:46
Оновлено
на фото ситуація на фронті
На фронті 17 липня відбулось 118 боєзіткнень: ворог найактивніший на трьох напрямках
00:30
Дмитро Церахто
"Пам'ятаймо всіх": Залужний показав шеврон полеглого героя, отриманий від його батьків
2024, середа
17 липня
23:40
Російське судно
СБУ про дрони Sea Baby: кораблі РФ можна вразити вже будь-де в Чорному морі
22:43
Російські окупанти без опізнавальних знаків у Криму у 2014 році
"Не мають історичного значення": в Луганську окупанти знесли пам'ятники жертвам Голодомору та сталінських репресій
22:04
"Робота українських пілотів F-16 дивовижна": міністр оборони Нідерландів прокоментував терміни появи літаків в Україні
21:20
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ
"Зараз відбувається переломний момент": експерт Дикий про хід бойових дій
20:51
Володимир Зеленський
"Враховує безпекові зміни в Чорному морі": Зеленський розповів про нову стратегію морської безпеки
20:44
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Всі громадяни України мають пройти військову підготовку, а ТЦК мають замінити на електронний кабінет військовозобовʼязаного. Колонка Сергія Згурця
20:38
Херсонська область
Армія РФ упродовж дня б'є по Херсону та селах у регіоні: є поранені
20:27
мобілізація
Майже 4,7 млн військовозобов'язаних українців оновили свої дані, - Міноборони
20:08
OPINION
Юрій Богданов
Про несправедливий світ, етику і гуманізм у міжнародній політиці
20:02
Микола Задорожній
ВАКС призначив заставу нардепу-"слузі" Задорожньому
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 875-го дня війни: у Росії закінчуються танки, з полону повернулись 95 захисників, а в окупованому Маріуполі лунали вибухи
19:56
відключення електроенергії
На Київщині зафіксовано аварійні відключення світла: причина
19:56
Сербія
Через спеку вперше в історії висохло сербське озеро Русанда
19:47
дрон, БПЛА
Росіяни поцілили в житловий будинок у Запорізькій області: поранені жінка й двоє дітей
19:47
валюта євро
Вартість євро в Україні сягнула історичного максимуму
19:36
Новий британський уряд прагне провести реформу Палати лордів
19:30
гривня тисяча гривень
Через відключення світла українці почали накопичувати готівку: подробиці від НБУ
19:28
Підготовка, медицина, відпочинок: у ЗСУ запроваджують програму "Збереження життів військовослужбовців"
19:15
шахта
Росіяни готують перелік шахт для "приватизації" на ТОТ Донеччини, - Спротив
19:00
У Польщі побудували базу для понад 1 тис. військових США
18:56
Україна ЄС
Ukraine Facility: Єврокомісія надасть Україні ще €4,2 млрд
18:55
відбудова Ірпіня
В Ірпені ввели в експлуатацію перший багатоквартирний будинок, відбудований коштом United24
18:34
путін
Путін скинув провину за дефіцит електроенергії в низці регіонів РФ на майнерів криптовалюти
18:17
військовий квиток, мобілізація
В Україні запустили послугу електронного бронювання через Дію
18:15
тренер ФК "Партизан" Александар Станоєвіч
"Вони рівня московського "Динамо": тренер белградського Партизана Станоєвіч порівняв "Динамо" Київ з російським клубом
18:01
OPINION
Віктор Шлінчак
Байден і Трамп вперлися у стелю
17:51
відключення електроенергії
Обмеження споживання 18 липня: Укренерго повідомило, в які години відключень буде найбільше
Більше новин