live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Від смартфонів може розвинутися залежність і депресія. Науковці пояснюють, чому

Фахівці Радіологічного товариства Північної Америки (RSNA) з’ясували, що залежність від інтернету і смартфона змінює хімічний склад мозку підлітків, викликаючи підвищену тривожність і навіть депресію

Про це повідомляє EurekAlert.

За даними центру Pew Research 46% американців заявили, що не можуть жити без смартфонів. Потім до справи долучилися експерти RSNA які провели магнітно-резонансну спектроскопію.

Хьюнг Сук Сео, доктор медичних наук, професор нейрорадіології в Корейському університеті в Сеулі, Південна Корея, і його колеги використовували магнітно-резонансну спектроскопію (MRS), щоб отримати унікальні дані про мізки підлітків, залежних від своїх гаджетів.

Магнітно-резонансна спектроскопія (MRS) - це тип МРТ, який вимірює хімічний склад мозку.

У дослідженні взяли участь 19 юнаків та дівчат, яким діагностували "залежність від інтернету або смартфону". Інші 19 підлітків слугували контрольною групою.

Читайте також: Купи собі нишпорку. Як гаджети стали занадто розумними

З’ясувалося, що рівень гамма-аміномасляної кислоти (GABA) – нейромедіатора, який переважно уповільнює сигнали мозку, а також впливає на зорові, і моторні функції, по відношенню до глутамат-глютаміну (Glx), нейромедіатору, який призводить нейрони в більш електрично збуджений стан, у "залежних" підвищений.

Речовини зафіксували в передній поясній корі мозку, і ці показники є схожими на показники при діагностованій депресії або тривожності.

В рамках дослідження 12 підлітків, у яких діагностували "залежність", отримали дев'ять тижнів когнітивної поведінкової терапії, модифікованої з програми когнітивної терапії для ігрової залежності.

Дослідники використовували адаптовані тести на наркотики для вимірювання серйозності інтернет-залежності. Питання зосереджувались на тому, як інтернет і смартфон впливають на повсякденне та соціальне життя, продуктивність, сон і почуття.

"Чим вища оцінка, тим важча залежність", - сказав доктор Сео. Він також повідомив, що у залежних підлітків були значно вищі бали по депресії, тривожності, тяжкості безсоння та імпульсивності.

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати