live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Google машину навчили "говорити" не гірше за людину

Google розробила просунутий синтезатор мови нового покоління Tacotron 2, що заснований на нейромережі

Про це пише TechCrunch.

Повідомляється, що система перетворення тексту на природну для вуха мову Tacotron 2 виконує це завдання ефективніше за своїх попередників Tacotron і WaveNet.

Попередні системи генерації мови мали ряд істотних недоліків. WaveNet, приміром, видавала дуже різкі звуки. Tacotron краще порався з інтонаціями, але не міг видавати повноцінний "мовний продукт".

Алгоритм Tacotron 2, який представлений командою розробників Google за участю Джонатана Шена, працює на основі двох нейронних мереж.

Друкована версія конвертується в спеціальну Tacotron-спектрограмму, в якій розподіляються ритм і наголоси, а слова генеруються в аналогу WaveNet. Крім того, додана система збору даних для навчання нейромережі.

Аудіозапис справді схожий на мову живої людини. Темп мовлення звучить досить переконливо, а основні затримки відбуваються на словах з незвичайною вимовою. Щоправда, частина слухачів у коментарях стверджує, що деякі слова система вимовляє "ламано".

Зразки роботи Tacorton 2 можна прослухати на офіційному сайті Google. Ця технологія, швидше за все, одразу почне використовуватися в продуктах компанії.

Однією з основних проблем нового алгоритму є відсутність регулювання тону мови. Не можна передбачити, яка фраза буде виголошена піднесено, а яка — грубо.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

 

 

новини партнерів

10 грудня, 2019 вівторок

10 грудня, 2019 вівторок

9 грудня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати