live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Штучний інтелект vs професійний пілот: В NASA перевірили, хто керує дроном краще

Лабораторія реактивного руху NASA в Каліфорнії провела експеримент, щоб з'ясувати, хто швидше і краще керує безпілотним літальним апаратом - штучний інтелект чи професійний пілот

Про це йдеться на сайті NASA.

Протягом двох років NASA проводила дослідження в області автономних дронів, які фінансувала Google. Щоб показати прогрес в роботі, вчені влаштували випробування: дрон зі штучним інтелектом проти дрона з пілотом світового класу Кеном Лу.

У лабораторії побудували три безпілотні літальні апарати і назвали їх Бетмен, Джокер і Найтвінг . Розроблені алгоритми дозволили дронам літати на високих швидкостях, долаючи перешкоди.

У пристрої інтегрована система доповненої реальності Tango від Google. Дрони від NASA здатні прискорюватися до 129 кілометрів на годину по прямій лінії, але на створеній смузі перешкод безпілотники могли літати максимум 48-64 кілометрів на годину.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

Дрони зі штучним інтелектом показали себе як більш обережні "пілоти" - вони літали більш плавно і послідовно в порівнянні з Кеном Лу. Але у штучного інтелекту є перевага над людиною: машина не може стомитися від постійної концентрації.

Втома Лу далася взнаки після перших 10 кіл, але керований дрон все одно залишився непереможеним. Дослідники пообіцяли, що в майбутньому їх пристрій стане швидше.

Читайте також: Штучний інтелект може перетворити автономну зброю на роботів-вбивць. Чому це дійсно страшно

В середньому пілотований дрон долав коло за 11,1 секунд, а дрон зі штучним інтелектом - за 13,9 секунд. Як пояснили в NASA, більшість автономних дронів використовують для навігації GPS, що практично марно в приміщеннях і на "переповнених міських вулицях".

Тому дослідники розробляють альтернативні системи навігації, які дозволять безпілотникам ефективніше працювати, наприклад, на складах, дорогах і в місцях стихійних лих.

 

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати