Ексклюзив

Китайці продовжують гратися з нами, - дипломат Огризко про невідповідність слів та дій Пекіну

26 липня, 2024 п'ятниця
21:28

Міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.), керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко вважає, що дії Китаю щодо війни в Україні не збігаються із заявами

Зміст

Таку думку він висловив в етері Еспресо.

"Мені здається, що китайці продовжують гратися з нами й говорять те, що нам було б приємно почути, але роблять речі, які розходяться з їхніми словами. Подивіться, вони начебто, як каже міністр, за справедливий мир. Які ж проблеми, давайте тоді зробимо так, щоб цей справедливий мир настав максимально швидко. Що для цього потрібно зробити? - Припинити постачання Росії тієї техніки, яку вона використовує у війні проти України. Хіба треба бути академіком, щоб прийти до такого банального висновку - ні, а хіба не треба припинити спонсорувати північнокорейський режим через який тепер Москва отримує додаткові можливості виходу на забезпечення її бодай застарілим, але все одно якимось озброєнням", - аналізує дипломат.

Огризко наголошує, що надто багато речей, які не збігаються з тим, що говорить офіційний Пекін.

"Він зараз щось сказав, а практичні кроки де? Тому я, чесно кажучи, не дуже вірю в те, що ми повинні брати на віру оці запевнення, бо запевнення запевненнями, а практика практикою", - підсумував керівник Центру дослідження Росії.

Що відомо

У вівторок, 23 липня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Китаю на зустріч зі своїм колегою з КНР Ван Ї для перемовин "щодо шляхів до справедливого миру".

За його словами, у Пекіні він проведе розлогі, детальні та предметні переговори з китайським колегою Ван Ї щодо шляхів до справедливого миру. Також міністр закордонних справ обговорить з китайською стороною розвиток двосторонніх відносин.

Речник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив, що важливо, щоби Китай дізнався безпосередньо від України про збитки, яких вона зазнала через агресивну війну Росії. Він додав, що КНР допомагає підживлювати бойові дії шляхом підтримки оборонно-промислової бази Росії.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у середу, 24 липня, у Гуанчжоу провів переговори з очільником МЗС Китаю Ван Ї. Обговорили, зокрема, Саміт миру та шляхи припинення агресії РФ. Президент Володимир Зеленський заявив, під час зустрічі у Китаї підтвердили, що не постачатимуть росіянам зброю.  

Експерт Центру оборонних стратегій з питань зовнішньої та безпекової політики Олександр Хара пояснив, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час робочої поїздки у Китай хотів бодай трохи змінити позицію країни щодо миру.  

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
15 липня
07:15
Оновлено
Ізумруд
Українські моряки знищили прикордонний "Ізумруд" російської ФСБ, а на фронті армія РФ 203 втратила 1470 військових
00:26
Інфографіка
Кіліан Мбаппе та Ламін Ямаль
Іспанія взяла французьку "Бастилію" і пройшла у фінал ЧС-2026 з футболу
2026, вiвторок
14 липня
22:58
Японія вперше після Другої світової війни створює централізовану розвідку через загрози з боку Росії, Китаю та КНДР
22:57
Бустер 3
Більше інженерів і медиків: уряд уже цьогоріч застосує новий підхід до держзамовлення на освіту
22:56
Британія ЄС
Британія готує наймасштабніші за десятиліття навчання проти гібридних атак Росії, — Reuters
22:38
Швидкісний катер Корпусу вартових Ісламської революції
Reuters: Іран може розіграти свою найнебезпечнішу карту - закрити протоку до Червоного моря
22:31
Азовська Чорнобаївка
Компанії РФ масово відмовляються страхувати судна в Чорному й Азовському морях через високу збитковість на тлі українських атак
22:12
Оновлено
Наслідки атаки РФ 14.07.2026. Дніпровщина
Росіяни завдали ударів по регіонах України й цивільних суднах: є загиблі та поранені
22:01
оборонні технології
Екзоатмосферний перехоплювач: Європа створюватиме антибалістичний щит на основі досвіду України
21:59
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн у Єврокомісії (Брюссель, 17.08.2025)
Єврокомісія підтвердила візит Урсули фон дер Ляєн до Києва 15 липня
21:45
Ромулуш Русін-Сенді
"Ми зачиняємо двері перед росіянами": міністр оборони Угорщини про нові підходи до безпеки
21:16
велосипедист
Паливна криза у РФ набирає обертів: російським чиновникам рекомендують пересідати на велосипеди
20:50
ЗАЕС
Запорізька АЕС вдесяте цього року втратила зовнішнє електроживлення, — Енергоатом
20:44
Ексклюзив
Азовська Чорнобаївка
Азовське море перетворюється на "море мертвих кораблів", - Коваленко
20:40
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: У Кремля є окремі рішення, але на них не готовий піти навіть Путін
20:37
військові навчання в Арктиці
Росія і Китай нарощують присутність в Арктиці: Німеччина попередила про загрозу постачанню й безпеці Європи
20:17
Ексклюзив
на фото Михайло Федоров
"Накал був такий високий, що дійшов до точки "або ... або": Осадчук про конфлікт, який може стати причиною відставки Федорова
20:05
танкер нафта
Дефіцит пального змусив Росію переробляти нафту в Індії та ховати її походження через перевалку в морі, — ГУР
20:01
OPINION
Ротації в уряді: коли керівник звільняє підлеглого, він пояснює причини
19:47
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп заявив, що союзники винні США "відшкодування" за захист Ормузької протоки
19:30
Cистема ППО Patriot
"Перемога належить розумнішому": NYT про те, як Україна компенсує брак Patriot ударами вглиб Росії
19:16
окупанти, оркі, російські солдати
Мощі Невського не доїхали на ТОТ Донеччини: ЗСУ знищили "секретний вантаж" РФ
18:59
Україна Польща
У Польщі чоловік напав на перехожого, вважаючи його українцем — постраждалий отримав важкі травми
18:55
Александар Вучич
Сербський президент Вучич планує відвідати саміт "Україна – Південно-Східна Європа" й зустрітися із Зеленським
18:52
Ексклюзив
Михайло Федоров
Від конфлікту з Сирським до ревнощів Зеленського: кореспондентка Еспресо з кулуарів ВР про ймовірність відставки міністра оборони Федорова
18:49
Дмитро Пєсков
Пєсков поскаржився на "репресії" після санкцій ЄС проти російського месенджера Max
18:41
протез
Складність у підготовці протезу та неякісні гільзи: військовослужбовець про проблеми державного протезування
18:27
Дональд Туск
Туск розповів, скільки ракет до Patriot Польща передала Україні весною
18:17
Ярослав Качинський
"Допомога Україні безумовно потрібна": голова "ПіС" Качинський розкритикував власного кандидата у прем'єри Чарнека
17:22
Відпустки, лікування, декретні: Рада усунула правову нерівність для військових з числа умовно-достроково звільнених
17:19
Оновлено
Володимир Зеленський і Емманюель Макрон
Україна отримає від Франції ліцензію на виробництво ракет Aster для систем SAMP/T, винищувачі Rafale, радари й ракети
17:13
путін
Путін відправив до Ірану "літак судного дня"
17:02
OPINION
Зміна уряду: а в чому логіка?
16:55
Військовий літак Іл-20М КООТ-А
Польські винищувачі перехопили над Балтійським морем російський Іл-20
16:50
Міжнародний олімпійський комітет
Рішення на користь Росії може позбавити МОК фінансування: дев'ять країн ЄС звернулися до Єврокомісії
16:41
Владислав Косіняк-Камиш
"Мов очманілі": міністр оборони Польщі жорстко розкритикував антиукраїнських політиків
16:30
Щоб відновити світло в Криму, окупанти розбирають насосні станції Північнокримського каналу, - "Атеш"
16:24
Оновлено
Mirage2000 пілотували українсько-французькі екіпажі: Зеленський взяв участь у заходах з нагоди Дня взяття Бастилії у Парижі
16:09
У Києво-Печерській лаврі відкрили для паломників дальні печери
16:07
Оновлено
Свириденко
ВРУ проголосувала за відставку Свириденко: кому пророкують крісла у новому уряді
Більше новин