live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені завантажили "мозок" хробака в робота, і той самотужки взяв його під контроль

Вченим вдалося створити біологічно достовірну модель нейронної мережі круглого черв'яка, яку вони завантажили в простого робота з Lego

Про це пише Science Alert.

Кілька років тому міжнародною групою вчених круглий черв’як Caenorhabditis elegans був поміщений всередину робота, зібраного з деталей Lego. А тепер дослідники змогли створити біологічно достовірну модель нейронної мережі хробака на платформі Arduino Uno.

Як повідомляється, круглий черв’як, або нематода (C. elegans), – це істота, біологія якої повністю вивчена. А це дозволяє створити модель його нейронної мережі.

null

Ще в 2014 році колектив учених проекту OpenWorm записав всі зв’язки між 302 нейронами цього черв’яка і змоделював їх у вигляді комп’ютерної програми. Метою було моделювання віртуального C. elegans.

Ця задача поки не вирішена, але от "мозок" хробака вже змодельований. Ця модель була завантажена в простого робота з Lego, який має сонари і двигуни, що замінюють робо-черв'яку його біологічні частини тіла.

Після завантаження віртуальний мозок хробака зміг взяти під свій контроль робота без попереднього програмування. Він почав рухатися, зупинятися перед перешкодами і розвертатися без будь-якої додаткової допомоги.

Вчені стверджують, що робот поводився так, як і звичайний C. elegans. Стимуляція "носа" зупинила рух вперед. Дотик до переднього і заднього сенсорного датчика змусив робота рухатися вперед і назад відповідно. Стимулювання датчика їжі змусило робота рухатися вперед.

Надалі планується спростити процес, що запускає роботу окремих нейронів. І якщо це вдасться, то в майбутньому, коли в розпорядженні вчених з’явиться більш точна карта мозку людини, це стане ключем до поліпшення нейронних мереж або навіть до завантаження свідомості в комп’ютер.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

 

новини партнерів

19 жовтня, 2020 понеділок

19 жовтня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати