Ми готуємося до будь-якої подальшої агресії РФ, включно з агресією щодо наших партнерів, - Остін під час відкриття "Рамштайну"

26 квітня, 2024 п'ятниця
15:57

Міністр оборони США Ллойд Остін у виступі на засіданні групи "Рамштайн" зазначив, що партнери будуть зосереджуватися на посиленні українських систем ППО, аби Україна могла закривати своє небо

Зміст

Про це він сказав на засіданні, що транслювалося в етері Еспресо.

"Ми знаємо, який тягар несуть наші українські друзі, і ви маєте знати, що ми у вас за плечима. Ми підтримуємо вас і не похитнемось у нашому бажанні. Цього тижня конгрес прийняв пакет допомоги Україні загальною вартістю $60,8 млрд, який вже підписав президент США. Ми будемо продовжувати забезпечувати поточні потреби. Тому сьогодні я не лише пишаюся, а й рішуче налаштований. Адже Путін вважав, що він швиденько пройдеться по Україні й захопить її собі, але Україна показала, що готова боротися за демократію. Путін надіявся, що світ не втрутиться, буде лише спостерігати, і він помилився, не розрахував на гідну відсіч від України", - зауважив Ллойд Остін.

За його словами, впродовж двох років 50 країн по всьому світові зібралися, змобілізувалися на рівні очільників оборонних відомств, аби зрозуміти, що вони можуть надати Україні.

"Завдяки нашим зусиллям ми змінили хід історії. За ці два роки учасники цієї коаліції надали Україні тисячі ракет, понад 3 тис. одиниць бронетехніки, танки, десятки тисяч снарядів та інше. Крім того, вже проходить активне навчання пілотів на F-16. Ця контакт-група буде продовжувати нарощувати свої зусилля, щоб надавати Україні того, чого вона потребує. Я впевнений, що Україна досягне успіху на полі битви. Росія продовжує свої атаки на критичну інфраструктуру України, включно з містами, де гинуть люди. Тому ми сьогодні будемо зосереджуватися на посиленні українських систем ППО, аби Україна могла закривати своє небо. Це для нас сьогодні найвищий пріоритет. Також є потреба у більшій кількості артилерійських систем, щоб Україна могла відвоювати окуповані землі", - підкреслив міністр оборони США.

Глава Пентагону запевнив, що партнери будуть робити все, що в змозі, аби допомагати Україні.

"Боротьба України за свободу, за свій суверенітет – ця боротьба важлива для нас всіх. Україна не зігнулася під черевиком Путіна. Тому сьогодні ми готуємося до будь-якої подальшої агресії РФ, включно з агресією щодо наших партнерів. Україна показала всьому світу, наскільки небезпечним та хаотичним був би світ, якби автократи зайняли своє місце та отримали, що хочуть. Два роки тому я казав, що ми продовжуватимемо допомагати зміцнювати арсенал української демократії. І ми робитимемо це сьогодні", - резюмував Остін.

  • 22 квітня міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомляла, що наступне засідання Контактної групи з питань оборони України відбудеться у п’ятницю, 26 квітня
Теги:
Читайте також:
Київ
+15.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
10:49
Оновлено
Сили оборони вдарили по нафтобазі Кубані, Кронштадту та Маріуполю
Дрони подолали 1000 км: Сили оборони вдарили по нафтобазах РФ, Кронштадту та складу ВМФ під Петербургом, Dnipro Osint опублікували координати
10:47
Ексклюзив
73-річний Володимир Путін на нараді зі своїми силовиками (травень 2026 р.)
Вплив РФ у Південному Кавказі слабшає, - директор незалежної аналітичної організації "Центр регіональних досліджень"
10:28
відключення світла, блекаут, генератор, енергетика
Через російські обстріли є знеструмлення у пʼятьох областях: стан енергосистеми 9 червня
10:15
Випереджувальні рішення та засоби Middle Strike: Сирський провів наради з командирами корпусів на Донеччині
10:00
"Бібі, краще бути обережним": Трамп розповів, як попереджав Нетаньягу про можливу ізоляцію через Іран
09:59
Ексклюзив
Надто багато дивних співпадінь: Селезньов припустив, що могло статися в Білгороді
09:45
Володимир Зеленський
Україна та Велика Британія працюють над створенням європейської антибалістики, - Зеленський
09:10
МКС, Міжнародний кримінальний суд
Головного прокурора МКС відсторонили від посади через звинувачення у домаганнях
09:08
Ексклюзив
Віктор Шлінчак
Не лише Зеленський пише листи до очільника Кремля, а й Путін надсилає листи Трампу, - Шлінчак
08:54
Удари по Чонгарському і Генічеському мостах 
ЗСУ вдруге вдарили по Чонгарському мосту, який веде у Крим
08:37
Втрати РФ
Минулої доби на фронті відбулося 260 боїв, РФ втратила ще 1370 військових
08:27
Ексклюзив
Карта бойових дій за березень-травень
Ворог зализує рани, втративши цілі бригади: 128-ма ОВМБр про Запорізький напрямок
08:08
Китай та США
США додали Alibaba та ще 2 компанії до переліку тих, хто підтримує китайську армію
08:06
Дональд Трамп
Трамп заявив, що скоро оголосить про "повну перемогу" над Іраном
08:01
OPINION
Чотири сценарії на столі у Путіна
07:45
Зеленський під час візиту до Швеції
Зеленський запропонував використати гроші Абрамовича від продажу "Челсі" на посилення української ППО
07:44
ветеран
Право на працю після фронту: чому законів недостатньо, щоб подолати прірву в професійній адаптації ветеранів
07:27
РФ атакувала Харків та область, у Чугуєві є троє загиблих і поранені
2026, понедiлок
8 червня
23:06
Володимир Зеленський
"Дуже позитивна розмова": Зеленський поспілкувався з Віткоффом та Кушнером в аеропорту Кишинева
22:58
Німеччина та Франція відмовилися від проєкту європейського винищувача
22:58
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Пам’ятник Булгакову був частиною політики "руского міра" в Україні, — Данилюк-Ярмолаєва
22:48
Крістіан Еріксен
Футболіст збірної Данії Еріксен зробив першу заяву після того, як знепритомнів під час матчу з Україною
22:39
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Данилюк-Ярмолаєва: Таємний візит Абрамовича до Києва плодить конспірологію
22:19
У Дніпрі на подвір'ї приватного будинку вибухнув боєприпас: загинуло двоє чоловіків
22:15
Оновлено
на фото Тарас Качка
Качка вважає, що Україна перебуває на фінальному етапі реформ у верховенстві права
22:11
Ексклюзив
Вадим Денисенко
Це голоси не стільки за Пашиняна, скільки проти Росії, - Денисенко про вибори у Вірменії
22:06
Interflex
Вишкіл пройшли 63 тис. українських військових: програма Interflex вступає у новий етап
22:01
Іран
Ми не маємо довіри до протилежної сторони. Головний переговорник Ірану виступив із жорсткою заявою
21:26
штучний інтелект
Британія виділила $1,5 млрд на національний суперкомп'ютер, мікрочіпи та ШІ
21:10
Польща Україна
Поляки розпочали збір підписів проти позбавлення Зеленського Ордена Білого Орла
21:01
Ексклюзив
Агія Загребельська
Потрібно ставитися реалістично: Загребельська про заяви Рубіо щодо припинення послаблення санкцій США проти російської нафти
20:59
Олександр Тингаєв
У віці 46 років помер спортивний коментатор Олександр Тингаєв
20:49
У Санкт-Петербурзі стався вибух на заводі "Арсенал", який виготовляє компоненти для російських ракет
20:41
Володимир Зеленський та Чарльз III (праворуч)
Зеленський зустрівся з королем Чарльзом III у Віндзорському палаці
20:25
Україна ЄС
Через невиконані реформи Україна може втратити 300 мільйонів євро від ЄС
20:04
Оновлено
Водію за смертельну ДТП у Соломʼянському районі обрали запобіжний захід. Деталі суду
20:01
OPINION
Дискусія про лідерів. Хто ж з них контроверсійніший?
20:00
Кароль Навроцький
Навроцький ухвалить рішення про орден для Зеленського у відповідний час, — речник президента Польщі
18:57
Іван Гаврилюк
Генерал Гаврилюк заявив, що звільнився з Міноборони через публічні звинувачення з боку Умєрова
18:55
Ексклюзив
Трамп у Давосі
Трамп застряг в Ірані і нічого нікому не довів, - директор Центру міжнародних досліджень Дубовик
Більше новин