live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Китайська космічна станція падає на Землю


фото: Phys.org
Китайська космічна станція вагою 8,5 тонн скоріш за все впаде на Землю протягом наступних місяців

Про це повідомляє The Independent.

Після кількох місяців чуток, стало відомо, що над космічною лабораторією Tiangong-1 або "Небесним місцем" втратили контроль ще у вересні 2016 року. Очікується, що у березні вона почне падіння у земну атмосферу.

Науковці прогнозують, що після входження у атмосферу лабораторія згорить, але деякі елементи все ж таки можуть досягти Землі. Вчені також наголошують, що через величезний розмір пристрою, від нього залишиться у космічному просторі чимало сміття.

Окрім великого розміру, небезпека лабораторії полягає у її непідконтрольності. Тому китайські науковці не зможуть маніпулювати її рухами під час падіння. На борту космічного пристрою також знаходиться високотоксична та корозійна речовина гідразин, яка потенційно досягне поверхні планети.

Прогнозують, що уламки лабораторії приземляться на території, переважно вкритій океаном. Науковці заспокоюють статистикою: ймовірність того, що шматок Tiangong-1 попаде в людину, приблизно в мільйон разів менша, ніж шанси на отримання джекпоту у американській лотереї Powerball, найбільший виграш якої складає $550 млн. 

  • Дослідники NASA та DARPA (Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США) почали проект із розробки роботизованих інноваційних супутників. Вони зменшать кількість космічного сміття, а також можуть бути використані для військових цілей.

новини партнерів

10 грудня, 2018 понеділок

10 грудня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати