Перебування України у складі СРСР було окупацією, - В'ятрович

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає радянський період української історії окупацією

Сучасна Україна має заявити про те, що є наступницею Української Народної Республіки (УНР), яка існувала в 1917-1921 роках, зауважив історик в ефірі "5 каналу", передає DT.ua.

"Нам важливо говорити, що українська держава - це не щось випадкове, що з'явилося в 1991 році. Українська держава - це досить тривалий результат боротьби українців за свою незалежність", - наголосив він.

На думку історика, влада має зробити певні кроки для того, щоб заявити про тривалість української державності.

"Це масштабна інформаційна робота, яку потрібно підсилювати... Це формуватиме спадкоємність нинішньої України до УНР, це окреслюватиме, чим насправді був радянський період. Все частіше в політичному полі лунають ті тези, які давно вже лунають на історичному рівні. Йдеться про радянську окупацію, про встановлення більшовицького, а потім комуністичного окупаційного режиму... Потрібно продовжити інформаційну роботу, щоб показати, яким чином була встановлена радянська влада", - додав В'ятрович.

При цьому він зазначив, що Акт проголошення незалежності України від 1991 року не потрібно переглядати. Але варто говорити не про проголошення, а про відновлення незалежності України.

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

26 лютого, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати