live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Роль генів в розвитку інтелекту перебільшують. Що насправді формує розум дитини, - дослідження

Роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують. До таких висновків прийшли психологи з Ратгерського університету (США), які стверджують, що на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя

Про дослідження пише Science Daily.

Вчені оцінюють успадкування різних ознак - тобто те, наскільки вони залежать від генів - за шкалою від 0 до 1. Наприклад, успадковання кольору очей становить 0,99 - дуже високий показник.

Для рівня інтелекту це значення оцінювалося також вельми високо - 0,8. Однак нове дослідження показує, що чинники середовища можуть надавати набагато більш значний вплив на розвиток IQ в ранньому віці.

Згідно з висновками психологів, в маленьких дітей показник успадкованого IQ може бути нижче 0,3. Це означає, що генетичні чинники не керують розвитком інтелекту безпосередньо, а складно взаємодіють з навколишнім середовищем.

Наприклад, інтелектуальні здібності однояйцевих близнючок, вихованих в різних умовах, будуть кардинально відрізнятися за показниками, незважаючи на генетичну ідентичність. А отже, виховання в ранні роки життя дитини здатне значно підвищити рівень її інтелекту - за умови правильного підходу.

Дослідження має важливе значення для зміни ставлення до освіти. Автори роботи вважають, що найчастіше діти починають вчитися занадто пізно і момент найбільшої податливості їх розуму виявляється пропущеним.

Шкільні програми також повинні бути переглянуті - замість накопичення обсягу знань їм слід зосередитися на формуванні критичного мислення. Тільки так можна буде в повній мірі реалізувати генетичний потенціал дітей.

Нещодавно дослідникам вдалося виявити, що гени, відповідальні за розвиток інтелекту, також регулюють тривалість життя. Виявилося, що чим вище інтелект, тим довше людина проживе.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

  • Вчені знайшли спосіб "бачити без очей": така технологія в майбутньому допоможе людям із порушенням зору відтворювати у себе в мозку повноцінні образи.
  • Нещодавно вчені вперше змогли вживити в мозок людини імплант, який здатний розширити можливості людської пам'яті. Він активізує природні процеси запам'ятовування інформації і в майбутньому може бути використаний для відтворення інших функцій мозку.
  • Дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію - наприклад, на анімованих зображеннях.

 

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати