Дуда передав закон про Інститут нацпам’яті до Конституційного суду
У середу президент Польщі Анджей Дуда передав скандальний закон про Інститут національної пам’яті на розгляд до Конституційного суду
Про це повідомляє "Укрінформ".
За словами президента Польщі, Конституційний суд має остаточно визначити, чи відповідає документ про Інститут нацпам'яті законодавству країни, а рішення інстанції відкриє "юридичний шлях до обговорення і з’ясування cумнівів, які з’являються" у суспільстві.
Читайте також: Хто сіє вітер - пожне бурю
"Положення цього закону мають бути настільки точними, щоб кожен громадянин після ознайомлення з ними не мав жодних сумнівів щодо того, які дії можуть каратися за законом, а які ні", - сказав Дуда.
Читайте також: Хто виграє, а хто програє від польського закону про "бандеризацію"
- Нагадаємо, Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому, зокрема, передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.
- Президент Петро Порошенко наголосив, що закон про Інститут національної пам'яті не відповідає принципам стратегічного партнерства з Україною.
- Ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості відкриття кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.
- Раніше МЗС України заявило, що Польща намагається зобразити українців "злочинними націоналістами".
- У МЗС Польщі заявили, що закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології" стосується тільки тих осіб, які прилюдно і всупереч фактам заперечують злочини, скоєні "колабораціоністами нацистського режиму".
- Закон також забороняє згадувати причетність поляків до Голокосту, зокрема, передбачає кримінальну відповідальність за використання формулювання "польські табори смерті". Ізраїль готує відповідь на скандальний польський закон.
- Президент Європейської ради Дональд Туск назвав "непристойним наклепом" закон про Інститут національної пам’яті, ухвалений Сеймом і Сенатом Польщі.
- Верховна Рада ухвалила постанову щодо польського "антибандерівського" закону.
- Актуальне
- Важливе