Порошенко заявив, що невдоволений темпами розслідування злочинів на Майдані

Злочини проти учасників Революції Гідності не мають терміну давності, а злочинці мають бути покарані, наголосив голова держави

Про це Президент Петро Порошенко заявив у Києві в неділю на церемонії відкриття виставки "Переведи мене через Майдан", присвяченій учасникам Революції Гідності - творчим особистостям, передає його прес-служба.

"Зло має бути покаране, і тому вперше в українській історії я вирішив взяти участь у судовому процесі (про держзраду Януковича - ред.). Безпрецедентно, коли президент особисто це робить. Але це справа кожного з нас", - заявив Порошенко.

Президент також підкреслив, що злочини проти учасників Революції Гідності не мають терміну давності, а злочинці мають бути покарані.

"Я наголошую, злочини проти Майдану не мають терміну давності, а злочинці переступили ту межу, за якою настає прокляття, і те прокляття, кажучи словами Мирослава Поповича: "Сильніше, ніж суди, і сильніше, ніж тюрми". І від нього ніде не заховаєшся, навіть у Росії", - зазначив глава держави.

Порошенко також зазначив, що розділяє незадоволеність суспільства темпами розслідування і швидкістю судових процесів.

"Водночас добре усвідомлюю масштаб злочину, як і необхідність юридично бездоганної доказової бази і неухильного дотримання всіх процесуальних норм... Потрібно пройти процедурно складний шлях для того, щоб у вбивць потім не було жодних зачіпок у європейських судах", - підкреслив глава держави.

Президент, окрім того, звернувся до Генерального прокурора Юрія Луценка:

"Конституція забороняє мені як Президенту втручатися у слідство, яке вже чотири роки координує цілеспрямовано створений Департамент спеціальних розслідувань. Він несе всю повноту відповідальності за ефективність цієї роботи. Я можу тільки попросити Юрія Віталійовича проаналізувати, чим ще ми організаційно можемо допомогти Департаменту, щоб у його керівництва не було жодних підстав стверджувати, що нібито йому сприяють недостатньо".

новини партнерів

1 грудня, 2020 вівторок

1 грудня, 2020 вівторок

30 листопада, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати