live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Порошенко підписав закон про реінтеграцію Донбасу

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Порошенко зазначив, що закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" фіксує право українського народу на самооборону згідно зі Статутом ООН.

"Цей закон фіксує наше право на самооборону відповідно до ст. 51 Статуту ООН. Упевнений, що в таких умовах провідна роль для відсічі агресії лягає на плечі Збройних Сил України", - сказав глава держави.

При цьому президент наголосив, що закон не порушує жодних зобов'язань України в рамках міжнародних домовленостей, у тому числі Мнських угод.

"Цей закон аж ніяк не порушує жодних міжнародних зобов'язань України, включаючи Мінські домовленості, як це хоче представити зараз Російська Федерація, виправдовуючи своє небажання і відвертий саботаж імплементації Мінських домовленостей", - сказав Порошенко.

Президент зазначив, що закон є рамковим і потребує подальшого законодавчого забезпечення дій Збройних сил та інших силових підрозділів.

Крім того, Порошенко доручив міністру оборони Степану Полтораку та начальнику Генштабу ЗСУ Віктору Муженку якнайшвидше запропонувати кандидатуру командувача Об’єднаних сил, а також подати пропозиції щодо положення про Об’єднаний оперативний штаб.

Степане Тимофійовичу (Полторак, міністр оборони - ред.) та Вікторе Миколайовичу (Муженко, начальник Генштабу - головнокомандувач ЗСУ - ред.), у мене буде доручення: я у найкоротші терміни очікую відповідних пропозицій щодо зміни формату на виконання цього закону, прошу підготувати мені кандидатуру командувача Об’єднаних сил”, - сказав Порошенко.

Закон, зокрема, визнає Росію державою-агресором, на яку покладається відповідальність за окупацію українських територій.

Читайте також: Що змінить законопроект про реінтеграцію Донбасу. Основні положення

Крім того, документ:

  • Законодавчо визначає, які території є окупованими;
  • Надає повноваження силовим відомствам для реалізації всіх заходів, необхідних для того, щоб звільнити ці території;
  • Визначає параметри захисту населення на цих територіях;
  • Визначає юридичний статус документів, які ухвалюються на окупованих територіях, визнаючи їх нікчемними;
  • Надає президенту всі повноваження, необхідні для здійснення ним заходів як верховного командувача;
  • Скасовує дію вільної економічної зони Крим, яку було введено відповідним законопроектом від 12 серпня 2014 р. № 1636-VII.
  • Надає право звільняти громадян України від сплати судового збору за майновими позовами, які вони подають проти Росії.
  • Покладає всю відповідальність щодо завдання матеріальної та нематеріальної шкоди на Росію.

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати