live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
4 жовтня, 2017 середа

Що змінить законопроект про реінтеграцію Донбасу. Основні положення

У Верховній Раді зареєстрували проект закону про реінтеграцію Донбасу (№7163), ініціатором якого є президент Петро Порошенко

Повна назва законопроекту "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". 

Еспресо.TV наводить ключові моменти з документу:

Наслідком збройної агресії Росії проти України стала тимчасова окупація частин території України. 

Україна не визнає злочинне загарбання Росією частини території України.

Російська Федерація:

Ініціювала, організовувала та підтримувала терористичну діяльність в Україні;

Здійснює збройну агресію проти України та тимчасову окупацію частин території, застосовуючи регулярні з’єднання і підрозділи збройних сил, підпорядкованих ним російських радників та інструкторів і використовуючи заслані, створені, керовані, контрольовані та  підтримувані, у тому числі фінансово, озброєні банди та групи та найманців;

Встановила окупаційну владу, здійснювану її збройними силами та військовими формуваннями, державними органами та підконтрольними Росії самопроголошеними органами (окупаційна адміністрація РФ);

Дії Росії, її збройних сил, інших військових формувань і окупаційної адміністрації на території окремих районів Донецької і Луганської областей грубо порушують досягнуті на міжнародному рівні домовленості шляхом:

- недотримання режиму припинення вогню та продовження обстрілів цивільних об’єктів, наслідком чого є численні жертви серед цивільного населення та військовослужбовців ЗСУ

- намагань поширити російське законодавство та податкову систему на окремі райони Донецької та Луганської областей

- висування вимог щодо перереєстрації підприємств та стягнення грошових коштів на користь окупаційної адміністрації

- запровадження обігу російського рубля як єдиної валюти в окремих районах Донецької та Луганської областей

- введення на підприємствах так званого "зовнішнього управління", що означає де-факто їхню експропріацію

- видання та визнання незаконних ідентифікаційних документів та реєстраційних знаків транспортних засобів

Стаття 1. У Донецькій та Луганській областях тимчасово окупованими територіями визнаються:

  • сухопутна територія та її внутрішні води у межах окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей;
  • внутрішні морські води і територіальне море України, що прилягає до сухопутної території, визначені в попередньому пункт;
  • повітряний простір над територіями, зазначеними у пунктах 1 і 2 цієї частини

Стаття 2. Правовий статус тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначається цим Законом.

Тимчасова окупація Росії цих територій є нелегітимною і не створює для РФ жодних територіальних прав.

Діяльність збройних сил та військових формувань Росії та окупаційної адміністрації РФ є незаконною, а будь-який виданий у зв’язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює правових наслідків. 

За фізичними, юридичними особами зберігається право власності на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях, якщо воно набуте відповідно до законів України.

За державними органами України зберігається право власності на майно, у тому числі на нерухоме, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях.

Стаття 3. Державна політика України над тимчасово окупованими територіями базується на загальновизнаних нормах міжнародного права та законодавстві України.

Стаття 4. Метою державної політики України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях є:

звільнення цих територій та відновлення конституційного ладу на них;

захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії;

Стаття 5. Для забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях:

вживають заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях;

розвивають оборонні і безпекові спроможності України, використовуючи потенціал України при максимальному використанні потенціалу міжнародного співробітництва.

Стаття 6. Основою захисту прав і свобод громадян України на тимчасово окупованих територіях є сприяння забезпеченню потреб громадян України, наданню їм гуманітарної допомоги, доступу до українських засобів масової інформації та юридичного захисту.

Кабінет Міністрів України здійснює моніторинг та документування порушення прав і свобод на тимчасово окупованих територіях, оприлюднює інформацію міжнародним організаціям та формує претензію до РФ щодо відповідальності за збройну агресію

Україна не несе відповідальності за дії РФ як держави-агресора, її збройних сил, військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях

Стаття 7. Під час здійснення заходів із відновлення територіальної цілісності України забезпечується пріоритетність виконання Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року та "Комплексу заходів" від 12 лютого 2015 року.

Стаття 9. Керівництво силами Збройних Сил України, МВС, Нацполіції, та інших органів, які залучаються до стримування і відсічі російської збройної агресії покладається на Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України.

Працівники цих відомств на час їхнього проведення заходів забезпечення нацбезпеки підпорядковуються начальнику Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України.

Стаття 10. В’їзд осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях і виїзд осіб, переміщення товарів з них здійснюється через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

Порядок в'їзду осіб начальником Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України за погодженням із Службою безпеки України та центральним органом виконавчої влади.

Введіть слово, щоб почати