live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Експерти заявили про картельну змову на ринку курячих яєць

Експерти заявили про можливу картельну змову на ринку курячих яєць і наполягають на перевірці виробників антимонопольним органом

Про це заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

"Ринок курячих яєць є, мабуть, останнім в Україні, який поводить себе за неринковими правилами. Є підстави говорити про картельну змову на ринку. Насамперед деяких із найбільших виробників. Про можливу картельну змову говорить збіг ситуації на ринку та інсайдерська інформація", - зазначив він.

За словами експерта, традиційно ціна на цей продукт протягом року підвищується до максимуму і знову падає після зниження споживчого попиту та зменшення експорту.

"Однак цього січня ціна, замість того, щоб падати після досягнення піку, демонструє стабільність та навіть ріст", - зазначив він.

Так, аналіз даних останніх трьох років показує, що цього року цінова тенденція відмінна від двох попередніх. У січні 2016 року ціна, за даними держстатистики, на курячі яйця знизилась на 16%, із 24,3 грн за десяток до 20,4 грн. У січні минулого року ситуація повторилась. У грудні на хвилі попиту ціну піднімають до гори, а потім вона падає.

Січень 2017 року цей продукт показав падіння вартості на 11%, тобто з 21 грн за десяток до 18,6 грн. Водночас з початку 2018 року держмоніторинг фіксує зростання вартості на 2%, із 30,2 грн за десяток до 30,8 грн.

"З урахуванням зміни методики рахування, тобто переходу з підрахунків вартості яєць 1-2 категорії до середньої ціни одразу 1, 2 та вищої категорії, можна говорити про 18% зростання, із 26 грн за десяток до 30,8 грн", - наголосив Дорошенко.

Експерт зазначив, що має відбутися перевірка виробників курячих яєць антимонопольним органом, в рамках якої необхідно провести дослідження ціни, за якою продукція продається магазинам або оптовим покупцям, та експортної ціни.

"Якщо з’ясується, що експортні ціни є значно нижчими за продаж на внутрішньому ринку, то є підстави говорити про антиконкурентні дії", - наголосив Дорошенко.

 

новини партнерів

23 січня, 2019 середа

23 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати