Росії заборонять проводити будь-які міжнародні спортивні змагання


фото: itv.com
Росію з квітня позбавлять можливості подавати заявки на проведення міжнародних спортивних змагань

Це станеться, якщо до квітня не буде відновлено у правах російське антидопінгове агентство (РУСАДА), повідомили у Всесвітньому антидопінгового агентства (WADA).

Восени 2015 року WADA призупинило роботу московської антидопінгової лабораторії і винесло рішення про невідповідність РУСАДА кодексу агентства.

Заборона стосуватиметься лише майбутніх турнірів, на організацію яких Росія захоче подати заявки. Водночас, санкції не торкнуться змагань, які росіяни отримали раніше. У тому числі чемпіонату світу з футболу, який відбудеться влітку 2018 року та зимової Універсіади, що пройде взимку 2019-го у Красноярську.

  • РУСАДА була позбавлена ліцензії через систематичні порушення антидопінгових правил російськими спортсменами.
  • Через вживання заборонених препаратів від Олімпіади-2016 були відсторонені збірні Росії з легкої та важкої атлетики.
  • Пізніше, WADA довела існування у Росії допінгової програми, підтримуваної на державному рівні, через що було призупинено членство країни у Міжнародному олімпійському комітеті.
  • Збірну Росії відсторонили від зимових Олімпійських ігор у Пхьончхані, де у нейтральному статусі виступили лише окремі російські спортсмени, не помічені у допінгових скандалах.
  • Але й серед них не усі виявилися "чистими", на Олімпіаді-2018 зафіксовано два випадки вживання росіянами допінгу - були дискваліфіковані бобслеїстка Надія Сергеєва та керлінгіст Олександр Крушельницький, у якого відібрали бронзову нагороду у міксті, де він виступав разом з Анастасією Бризгаловою.

новини партнерів

26 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати