Астероїд розміром з автобус сьогодні пролетить між Землею та Місяцем

Сьогодні, 2 березня, астероїд розміром з автобус пролетить між Землею і Місяцем на швидкості більш ніж 18 тисяч кілометрів за годину

Про це пише  Earth Sky.

Астероїд діаметром від 5,6 до 12 метрів пролетить на відстані 105 тисяч кілометрів від Землі.

Астрономи впевнені, що він не має викликати тривоги і від початку цього року є 18-м відомим астероїдом, який буде летіти в межах однієї місячної відстані до нашої планети (одна місячна відстань становить 384 400 км).

Спостерігати астероїд 2018 DV1 можна буде за допомогою роботизованого телескопу в обсерваторіях Тенагра в штаті Арізона у межах проекту "Віртуальний телескоп" та "Тенагра".

Вчені також зазначають, що не всі астероїди безпечні для Землі. У лютому 2013 року над Челябінськом у Росії вибухнув 19-метровий метеорит.

Метеорит розпався на декілька частин, коли входив в атмосферу, розсіюючи космічне сміття, та створив ударну хвилю, що прирівнюється до 20 атомних бомб Хіросіми.

У 2024 році NASA за допомогою космічного апарату, розміром у холодильник, планує спробувати змінити траєкторію астероїду, який може зіткнутися з Землею.

Це перша в історії місія, яка має продемострувати техніку зміни траєкторії астероїду для захисту планети.

Читайте також: Космічна субмарина. Коли і навіщо NASA відправить підводний човен на Титан

  • Найбільший в історії космічний телескоп Webb планують запустити вже у 2019 році. Він майже втричі більший та потужніший за знаменитий телескоп Hubble.
  • Вчені знайшли на Марсі колосальні запаси води. Раніше його не помічали - він знаходився глибоко під грунтом, а зараз вийшов на поверхню планети внаслідок ерозійних процесів.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
  • Американське аерокосмічне агентство (NASA) оприлюднило відео, у якому зібрало найбільш популярні знімки минулого року.
  • Вчені думають, що життя на Марсі можливе, але лише глибоко під поверхнею грунту.