live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Найпотужніший космічний телескоп запустять у 2019 році. Що про нього відомо

Найбільший в історії космічний телескоп Webb планують запустити у 2019 році

Про це пише Popular Science.

Телескоп протягом десятиліття просувався до початку своєї недовгої кар’єри. Останнім на сьогодні етапом тестування стало знаходження у кріогенній камері Космічного центру NASA імені Джонсона. Опубліковане відео прискорило 9 місяців перебування в центрі до 2 хвилин.

 

Деякі цифри з життя нового телескопу:

100 днів

Після доставки по частинах, в Космічному центрі Джонсона інженери знову зібрали телескоп, а потім 10 липня обережно встановили його в масивну вакуумну холодильну камеру, де той перебував при дуже низьких температурах 100 днів.

-232 градуси Цельсія

Інструменти телескопа Webb повинні працювати у відкритому космосі при дуже низьких температурах, він буде завжди знаходиться в тіні Землі, щоб не перегрітися (активного охолодження у деталей немає).

Вакуумна холодильна камера Космічного центру Джонсона дозволила провести випробування при -232 градусах Цельсія, що всього-лише на 40 градусів вище абсолютного нуля.

8,835 млрд доларів

Завдяки затримкам і перевитратам бюджету вартість місії космічного телескопа Webb лише трохи не дотягує до 9 млрд доларів.

6,5 метрів

Діаметр дзеркала телескопа. Воно складається із 18 гексагональних ділянок з берилію, покритого золотом і зможе ловити світло галактик, розташованих на відстані мільярдів світлових років. Для порівняння, дзеркало знаменитого космічного телескопа Hubble в діаметрі 2,4 метра.

                                                              

48,25 грам

Золоте покриття дзеркала дуже тонке. Якщо зібрати його в одному злитку, то він буде масою з м’яч для гольфу і важити 48,25 грам.

1,6 млн кілометрів

Webb обертатиметься навколо Землі на відстані 1,6 млн км (1 млн миль), постійно маневруючи, щоб планета прикривала його від Сонця.

5-10 років

Запасу палива для маневрів гарантовано вистачить на 5 років. Якщо не буде непередбачених обставин, в NASA сподіваються, що місія триватиме в два рази довше.

За цей період орбітальна обсерваторія досліджуватиме атмосфери екзопланет і стане своєрідною машиною часу, спостерігаючи за ранніми етапами життя зірок, планетарних систем і галактик.

Читайте також: Марс, позаземне життя та 9-та планета. Як люди за рік наблизились до зірок

новини партнерів

18 червня, 2018 понеділок

17 червня, 2018 неділя

18 червня, 2018 понеділок

17 червня, 2018 неділя

16 червня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати