live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені думають, що на Марсі могло бути життя. Але точно не на поверхні

Вчені думають, що життя на Марсі можливе, але лише глибоко під поверхнею грунту

Про це йдеться у статті Nature Geoscience .

На поточний момент Марс являє собою холодну планету, позбавлену води у її рідкому стані. Але питання про те, чи були на ньому умови, придатні для існування життя, залишається відкритим.

Наприклад, на Землі існують території з висохлими водоймами, де знаходять ознаки існування там життя в давнину. Подібні території на Марсі також становлять підвищений інтерес для дослідників.

Однак нова публікація в Nature Geoscience свідчить, що це можуть бути не найкращі місця для пошуку доказів існування життя на червоній планеті.

Дослідники заявляють, що вони самі поки що мало знають про зародження життя на Землі. Якщо ж займатися подібними дослідженнями на іншій планеті, то слід розширити сферу пошуку ознак життя на Марсі.

До того ж, умови на Марсі істотно відрізняються від земних. Тому існуючі підходи можуть бути помилковими стосовно Марса, так як засновані на інших умовах розвитку життя на планеті, де існує фотосинтез.

На той час, коли на Землі зароджувався фотосинтез, Марс вже близько мільярда років був холодним і позбавленим атмосфери.

Так як Марс менше і легше Землі (маса планети становить 10,7% маси Землі), його ядро ​​охолоджувалося швидше, що привело до втрати магнітного поля планети.

В результаті, близько 4 мільярдів років тому планета втратила більшу частину своєї атмосфери і, отже, свій захист від сонячного випромінювання.

Таким чином, якби на Марсі розвинулася життя на поверхні, це повинно було статися приблизно на мільярд років раніше, ніж на Землі, що малоймовірно. Але у форм життя, що зародилися під поверхнею, можливо, був шанс.

Дослідники відзначають, що Марс був непридатним для життя на поверхні протягом більшої частини свого існування. Але гідротермальні умови на ділянках під поверхнею або прилеглих до поверхні планети могли бути значно більш сприятливими.

У давнину на Марсі існувала гідротермальна активність. Марсохід Spirit в 2008 році випадково виявив відповідний гідротермальний комплекс. А в 2020 році NASA планує відправити на червону планету новий апарат, який зможе зібрати і передати на Землю зразки марсіанської поверхні.

Дослідники сподіваються, що вдасться роздобути зразки відкладень з мінералізованих зон розломів, де могли змішуватися різні рідини в корі, переносили різні елементи.

Читайте також: Марс, позаземне життя та 9-та планета. Як люди за рік наблизились до зірок

Все по темі

новини партнерів

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати