Польща почала термінове постачання газу до України


фото: angi
Український "Нафтогаз" та польський PGNiG домовилися про постачання газу до кінця березня

Про це повідомляє прес-служба польської компанії PGNiG.

"Нафтогаз" та "Польські гірничо-нафтогазові та газові компанії" підписали контракт про екстрене постачання газу після того, як російський "Газпром" заявив про розірвання усіх контрактів з Україною.

Контракт з PGNiG триватиме до кінця березня 2018 року, його обсяг складає понад 60 млн. м куб.

"Нинішня ситуація, пов'язана з постачанням газу, свідчить про те, що наше рішення щодо диверсифікації джерел постачання було правильним. Завдяки партнерам з Польщі Москві не вдалося зробити ще одну спробу використовувати газ як політичну зброю проти України. Я сподіваюсь, що країни-члени ЄС враховуватимуть цю ситуацію, перш ніж приймати остаточне рішення щодо "Північного потоку-2”, - заявив генеральний директор "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

  • Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітраж присудив сплатити на користь "Нафтогазу" $4,63 млрд.
  • У "Газпромі" повідомили, що НАК "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення постачань російського газу з березня. Проте "Газпром" повернув гроші, пояснивши це відсутністю узгодженої додаткової угоди до чинного контракту.
  • НАК "Нафтогаз України" розцінює відмову російського "Газпрому" від постачання газу згідно здійсненої передоплати порушенням договору та невиконанням рішення Стокгольмського міжнародного арбітражу.
  • У "Нафтогазі" закликають українців зменшити на один градус температуру в приміщеннях вдень і на два - вночі, щоб Росія не реалізувала свій план "газового шантажу". 
  • 2 березня голова російського “Газпрому” оголосив про негайне розірвання усіх контрактів із Україною. 
  • Тим часом ситуація на вході у газотранспортну систему України залишається критичною - тиск у магістральних газопроводах становить 50,9 кгс/см кв., попри контрактні зобов`язання в 60-65 кгс/см кв.

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати