live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Газпром" критично зменшив тиск на вході української ГТС, - "Укртрансгаз"


фото: sb.by
Ситуація на вході у газотранспортну систему України залишається критичною - тиск у магістральних газопроводах становить 50,9 кгс/см кв., попри контрактні зобов`язання в 60-65 кгс/см кв.

Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгаз".

1 березня російська сторона не поставила в Україну вже передплачені обсяги газу, які "Нафтогаз України" почав закуповувати у "Газпрому" на виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Такі дії створили відповідну нестачу ресурсу в українській газотранспортній системі, через що Україна екстрено здійснила повне перепланування режиму роботи газотранспортної системи з метою забезпечення можливості постачання необхідних додаткових обсягів газу з країн ЄС.

У результаті "Укртрансгаз" терміново повідомив моніторингову місію Європейської Комісії про те, що безвідповідальні дії "Газпрому" створюють значні ризики щодо забезпечення безперебійного транспортування газу як для європейських, так і для вітчизняних споживачів.

Крім того, "Укртрансгаз" заявив, що попри значне збільшення транзиту газу територією України за останні 4 доби (з 217 до 257 млн м куб.), "Газпром" не витримує належний рівень тиску в магістральних газопроводах на вхідних точках в українську ГТС.

  • Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітраж присудив сплатити на користь "Нафтогазу" $4,63 млрд.
  • У "Газпромі" повідомили, що НАК "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення постачань російського газу з березня. Проте "Газпром" повернув гроші, пояснивши це відсутністю узгодженої додаткової угоди до чинного контракту.
  • НАК "Нафтогаз України" розцінює відмову російського "Газпрому" від постачання газу згідно здійсненої передоплати порушенням договору та невиконанням рішення Стокгольмського міжнародного арбітражу.
  • У "Нафтогазі" закликають українців зменшити на один градус температуру в приміщеннях вдень і на два - вночі, щоб Росія не реалізувала свій план "газового шантажу". 
  • 2 березня голова російського “Газпрому” оголосив про негайне розірвання усіх контрактів із Україною. 

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати