live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Газпром" критично зменшив тиск на вході української ГТС, - "Укртрансгаз"


фото: sb.by
Ситуація на вході у газотранспортну систему України залишається критичною - тиск у магістральних газопроводах становить 50,9 кгс/см кв., попри контрактні зобов`язання в 60-65 кгс/см кв.

Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгаз".

1 березня російська сторона не поставила в Україну вже передплачені обсяги газу, які "Нафтогаз України" почав закуповувати у "Газпрому" на виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Такі дії створили відповідну нестачу ресурсу в українській газотранспортній системі, через що Україна екстрено здійснила повне перепланування режиму роботи газотранспортної системи з метою забезпечення можливості постачання необхідних додаткових обсягів газу з країн ЄС.

У результаті "Укртрансгаз" терміново повідомив моніторингову місію Європейської Комісії про те, що безвідповідальні дії "Газпрому" створюють значні ризики щодо забезпечення безперебійного транспортування газу як для європейських, так і для вітчизняних споживачів.

Крім того, "Укртрансгаз" заявив, що попри значне збільшення транзиту газу територією України за останні 4 доби (з 217 до 257 млн м куб.), "Газпром" не витримує належний рівень тиску в магістральних газопроводах на вхідних точках в українську ГТС.

  • Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітраж присудив сплатити на користь "Нафтогазу" $4,63 млрд.
  • У "Газпромі" повідомили, що НАК "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення постачань російського газу з березня. Проте "Газпром" повернув гроші, пояснивши це відсутністю узгодженої додаткової угоди до чинного контракту.
  • НАК "Нафтогаз України" розцінює відмову російського "Газпрому" від постачання газу згідно здійсненої передоплати порушенням договору та невиконанням рішення Стокгольмського міжнародного арбітражу.
  • У "Нафтогазі" закликають українців зменшити на один градус температуру в приміщеннях вдень і на два - вночі, щоб Росія не реалізувала свій план "газового шантажу". 
  • 2 березня голова російського “Газпрому” оголосив про негайне розірвання усіх контрактів із Україною. 

новини партнерів

28 листопада, 2020 субота

27 листопада, 2020 п'ятниця

28 листопада, 2020 субота

27 листопада, 2020 п'ятниця

26 листопада, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати