live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Штучний інтелект навчили визначати ймовірність смерті

Розробники з компанії Gero представили нейромережу, яка може передбачити ймовірність смерті людини. ШІ для цього використовує дані фітнес-трекера, який довгий час вивчає інформацію про аспекти фізичного стану людини

Дані про це опублікував журнал Nature.

Технологія враховує, що старіння людини супроводжується збільшенням ризику хвороби і ймовірності смерті. Однак ШІ також враховує біологічний вік людини і намагається визначити наскільки старими або молодими є його тканини і органи в порівнянні з їх типовим станом у людей відповідної вікової категорії.

Розбіжності між календарним і біологічним віком можуть допомогти зрозуміти кому саме потрібно пильно звернути увагу на своє здоров'я.

"Нам вдалося показати, що штучний інтелект дозволяє оцінити біологічний вік випробовуваних і ймовірність настання смерті, - зазначив керівник проекту Петро Федичев. Для достовірних результатів не потрібні медичні аналізи - достатньо даних про рухи людини, записані фітнес-трекером. Ми використовували можливості цієї технології, щоб створити зручний інструмент моніторингу, який допоможе оцінити загальний стан організму людини і стежити за зміною рівня ризику ще до того, як та здасть будь-які аналізи".

null

Для навчання нейромережі розробники використовували дані з медичних карт 10 тисяч чоловік, які були зібрані в ході дослідження в США. Там містилася інформація про те, як себе почували люди з різним станом здоров'я і різними захворюваннями під час безперервного носіння фітнес-трекера.

При цьому їх стан фіксувався в декількох станах - під час фізичних навантажень, в стані спокою, після різкого збільшення серцебиття і так далі. Алгоритм же звертав увагу на несприятливі тенденції: пов'язував певні повторювані послідовності рухів з даними медичних історій і показниками аналізів.

В результаті штучний інтелект виявив випробовуваних з групи підвищеного ризику і визначив їх ризики смертності точніше, ніж традиційні методи, що застосовуються в дослідженнях старіння.

Вчені розраховують, що розроблений ними алгоритм буде корисний медичним організаціям і страховим компаніям - вони зможуть визначити групу ризику дистанційно. У компанії розробили прототип мобільного додатка на основі алгоритму, Gero Lifespan, бета-версію якого вже можна встановити на смартфон.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

23 січня, 2019 середа

23 січня, 2019 середа

22 січня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати