live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Штучний інтелект навчили визначати ймовірність смерті

Розробники з компанії Gero представили нейромережу, яка може передбачити ймовірність смерті людини. ШІ для цього використовує дані фітнес-трекера, який довгий час вивчає інформацію про аспекти фізичного стану людини

Дані про це опублікував журнал Nature.

Технологія враховує, що старіння людини супроводжується збільшенням ризику хвороби і ймовірності смерті. Однак ШІ також враховує біологічний вік людини і намагається визначити наскільки старими або молодими є його тканини і органи в порівнянні з їх типовим станом у людей відповідної вікової категорії.

Розбіжності між календарним і біологічним віком можуть допомогти зрозуміти кому саме потрібно пильно звернути увагу на своє здоров'я.

"Нам вдалося показати, що штучний інтелект дозволяє оцінити біологічний вік випробовуваних і ймовірність настання смерті, - зазначив керівник проекту Петро Федичев. Для достовірних результатів не потрібні медичні аналізи - достатньо даних про рухи людини, записані фітнес-трекером. Ми використовували можливості цієї технології, щоб створити зручний інструмент моніторингу, який допоможе оцінити загальний стан організму людини і стежити за зміною рівня ризику ще до того, як та здасть будь-які аналізи".

null

Для навчання нейромережі розробники використовували дані з медичних карт 10 тисяч чоловік, які були зібрані в ході дослідження в США. Там містилася інформація про те, як себе почували люди з різним станом здоров'я і різними захворюваннями під час безперервного носіння фітнес-трекера.

При цьому їх стан фіксувався в декількох станах - під час фізичних навантажень, в стані спокою, після різкого збільшення серцебиття і так далі. Алгоритм же звертав увагу на несприятливі тенденції: пов'язував певні повторювані послідовності рухів з даними медичних історій і показниками аналізів.

В результаті штучний інтелект виявив випробовуваних з групи підвищеного ризику і визначив їх ризики смертності точніше, ніж традиційні методи, що застосовуються в дослідженнях старіння.

Вчені розраховують, що розроблений ними алгоритм буде корисний медичним організаціям і страховим компаніям - вони зможуть визначити групу ризику дистанційно. У компанії розробили прототип мобільного додатка на основі алгоритму, Gero Lifespan, бета-версію якого вже можна встановити на смартфон.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

15 серпня, 2018 середа

14 серпня, 2018 вівторок

15 серпня, 2018 середа

14 серпня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати