live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Отримати громадянство України стане значно складніше. Пояснення МВС

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков анонсував новий законопроект, що передбачає обмеження варіантів отримання українського громадянства

Про це голова МВС розповів в інтерв'ю "Ліга.нет"

Законопроект був ініційований президентом Петром Порошенком і зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді.

Якщо зараз паспорт громадянина України може отримати людина, яка має докази проживання на території України до 1991 року, то з прийняттям законопроекту цього буде замало.

“Достатньо привести в суд свідка, який підтвердить, що людина проживала в Україні до 1991 року, і скористатися недобросовісністю судового розгляду — і все, цього достатньо, щоб отримати громадянство! Цією лазівкою, з тією чи іншою мірою успішності, пробували скористатися багато шахраїв. Десь нам вдавалося це припиняти, а десь у них виходило,”- наголосив Аваков. 

Передбачається й обмеження набуття громадянства по лінії дідуся чи бабусі, як це було до цього часу. Якщо закон буде прийнято, залишаться лише родичі першої лінії: тато, мати, брат, сестра. Дружина або чоловік грають роль лише у тому випадку, якщо шлюб тривав щонайменше п'ять років.

Щодо нового законопроекту, то, за словами голови МВС, він надать додаткові повноваження Міграційній службі та Комісії при президентові України з питань громадянства.

Посилення порядку отримання громадянства Аваков пояснює тим, що український паспорт сьогодні "набув серйозної ваги".

новини партнерів

17 грудня, 2018 понеділок

17 грудня, 2018 понеділок

16 грудня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати