live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У зоні АТО поставили "глушилки російської пропаганди"

У зоні проведення антитерористичної операції, вздовж лінії розмежування, встановили спеціальні радіопередавачі, які блокують російське пропагандистське мовлення на Донбасі

Про це під час наради з питань протидії інформаційній агресії РФ у четвер заявив президент Петро Порошенко.

За його словами, важливим елементом гібридної війни Росії проти України є не лише військові дії та економічний тиск, але і поширення пропаганди та фейкових новин

"Ми не можемо бути тут безпечними, треба підготувати відповідну реакцію з боку української держави на такі загрози і виклики, які ми сьогодні бачимо. У першу чергу ця "отрута" діє з окупованої території, зі сходу нашої країни", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що для того, аби запобігти розповсюдженню антиукраїнського мовлення на території Донецької та Луганської областей, а також у Харківській та Запорізькій,  були розроблені та встановлені вдовж всієї лінії розмежування спеціальні радіопередавачі, які блокують російські ЗМІ.

Порошенко уточнив, що радіопередавачі дозволять покращити сигнал для українських мовників, які "щеплені" від російської пропаганди.

"Що важливо, ця система дозволяє вибірково блокувати аналогові, цифрові та супутникові телерадіоканали, які поширюють сепаратистську й проросійську пропаганду, і одночасно не заважати роботі українського телерадіоефіру", – зазначив Секретар РНБО України Олександр Турчинов.

Турчинов повідомив, що випробування пройшли успішно: російські телеканали й медіа бойовиків "були надійно заблоковані, а українські без будь-яких перешкод впевнено приймалися телерадіоприймачами". За словами керівника Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Леоніда Євдоченко, після завершення випробувань системи потрібно до чотирьох місяців для її розгортання вздовж всієї лінії розмежування.

Євдоченко продемонстрував як працює система, зазначивши, що з запуском даної системи під назвою  "інформаційний захист" потрапляють українці, які проживають в 150 населених пунктах Донбасу.

Він пояснив, що система блокує аналогові, цифрові телевізійні сигнали, які надходять з непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, зокрема, блокується понад 40 каналів російського і сепаратистського телебачення.

Підсумовуючи Порошенко додав, що наразі потребує детального вивчення питання, як за допомогою соцмереж та інтернету протидіяти російській агресії, зберігаючи свободу слова.

Також він подякував іноземним партнерам, які надали обладнання, зазначивши, що це так само важливо, як і передача Україні летальної зброї.

новини партнерів

23 січня, 2019 середа

23 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати