//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Івано-Франківську стартував фестиваль "Карпатський простір"

4 травня в Івано-Франківську стартував ІІІ Міжнародний фестиваль мистецтв країн Карпатського регіону "Карпатський простір" ("CARPATHIAN SPACE")

Розклад подій та деталі вказано на сайті фестивалю.

За словами організаторів, фестиваль ставить перед собою амбітне завдання – представити Івано-Франківськ передусім як цілісний потужний інфраструктурний комплекс, який може стати територією зустрічей людей різних сфер інтересів, а також різних країн і націй.

В 2018 році "Карпатський простір" об’єднає 18 країн-учасниць: Україну, Грузію, Польщу, Азербайджан, Болгарію, Угорщину, Молдову, Швейцарію, Австрію, Литву, Латвію, Естонію, Францію, Мексику, Білорусь, Словаччину, Румунію, Чехію.

Зокрема, у програмі фолк, етно, рок, класична музика, театр і кіно, візуальні мистецтва, розмаїття народних промислів, кулінарні презентації, дегустації вина та спортивні події.

Чимало мистецьких акцій створено спеціально до фестивалю і буде вперше представлено в Івано-Франківську. 

 Цей захід зібрав представників з країн карпатського регіону, а також Грузії, Молдови, Азербайджану, Латвії, Литви та багатьох інших країн. В рамках фестивалю відбулася конференція міністрів освіти країн карпатського регіону.

Виступаючи на відкритті фестивалю народний депутат України, Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький зазначив, що протягом десятиліть поневолення та колонізації радянська система робила все для того, аби між країнами Центральної та Східної Європи не було, фактично, жодних контактів.

"Ми не лише не знаємо історію один одного, вона часом буває і не простою, - ми не знаємо і культуру один одного", - сказав Княжицький.

Микола Княжицький виступив з ініціативою підготувати спільний підручник культур країн Центральної та Східної Європи, який буде розповсюджуватися в усіх школах регіону, що протягом XX століття прожив найскладніші в історії часи.

На думку голови Комітету з питань культури і духовності, спільний підручник країн Центральної та Східної Європи міг би готуватися митцями і дослідниками з усіх країн регіону.

Микола Княжицький також зазначив, що міністри освіти та посли країн підтримали цю ідею.

4 травня організатори фестивалю запрошують жителів та гостей обласного центру і Прикарпаття відвідати такі фестивальні локації :

  • 15:00 Cuisines SPACE: Відпочинковий комплекс «Люм’єр». Кулінарна презентація угорської кухні
  • 15:00 Cinema SPACE: Відпочинковий комплекс «Люм’єр» Презентація кінофільмів: Рубіновий зал. «Жива ватра» (Україна)
  • 16:00 Multi-genre music SPACE: Вічевий майдан. Урочисте відкриття ІІ Міжнародного фестивалю країн Карпатського регіону «КАРПАТСЬКИЙ ПРОСТІР» («CARPATHIAN SPACE») Концерт за участю мистецьких колективів та учасників фестивалю: - Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. Вірського (Україна); - Духовий оркестр Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського (Україна); - Хор Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського (Україна); - Ансамбль мажореток Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського
  • 17:00 Winespace. Відкриття локації. Презентація та дегустація вина країн учасниць фестивалю.
  • 17:00 Multi-genre music SPACE: Вічевий майдан. Концерт.
  • 17:10 Cinema SPACE: Відпочинковий комплекс «Люм’єр» Презентація кінофільмів: Рубіновий зал. «Син Саула» (Угорщина)
  • 18:00 Classical music SPACE: Івано-Франківська обласна філармонія. Гала – концерт класичної музики за участю солістів країн – учасниць фестивалю.
  • 19:30 Multi-genre music SPACE: Вічевий майдан. Концерт гурту DAGADANA (Польща)
  • 21:00 Multi-genre music SPACE: Вічевий майдан. Концерт Олега Скрипки та НАОНІ-оркестра (Україна)
  • 22:00 Multi-genre music SPACE: Вічевий майдан. Лазерне шоу

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати