live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дуда в ООН нагадав про переслідування кримських татар в Криму

Під час дискусії в Раді Безпеки ООН щодо важливості верховенства права у міжнародних відносинах президент Польщі Анджей Дуда порадив не називати акт агресії “конфліктом”

Про це повідомляє TVP.info з трансляцією виступу Дуди.

“Порушення територіальної цілісності України разом з нелегальною анексією й окупацією Криму, а також сепаратисти на Донбасі, які користуються сильною підтримкою з боку третьої країни, є серйозним викликом не лише для України, але й для стабільності європейського континенту”,- наголосив Дуда.

Він наголосив, що Польща підтримує розгортання миротворчої місії ООН на сході України.

“Мандат такої місії не повинен обмежуватися захистом спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а включати всю територію конфлікту, зокрема й весь міжнародно визнаний українсько-російський кордон”,- зазначив Дуда.

На його переконання, міжнародна спільнота “не повинна ігнорувати нинішню безвихідну ситуацію кримських татар і діячів із захисту прав людини в окупованому Криму, які постійно залякуються і переслідуються”.

У своєму виступі президент РП наголосив: попри те, що існує розвинена система міжнародного права й міжнародних інституцій, які мають його захищати, зокрема система ООН з міжнародними судами й трибуналами, у світі спостерігається спокуса “ставити силу понад правом, а довіру заміняти страхом”.

Дуда зауважив, що без чіткого визначення базових понять у міжнародному праві складно відповідати на виклики.

“Якщо акт агресії називатимемо “конфліктом”, без чіткого вказання жертви й агресора, якщо загрозу називатимемо “викликом” без визначення її джерела, і якщо посилення агресивних військових можливостей називатимемо “порушенням рівноваги” без вказання, хто зміцнює свої наступальні озброєння, то тоді не зможемо вибрати відповідні юридичні кроки, що дозволяють на відповідь”,- говорить президент Польщі.

Він додав, що в міжнародному праві не існує неназваних явищ, а невідповідно сформульовані концепції формують “деформовану реальність”.

Президент Польщі зазначив, що міжнародна спільнота, й особливо Рада Безпеки ООН, несуть моральну відповідальність за гарантування індивідуальної карної відповідальності за міжнародні злочини.

Дуда наголосив, що Варшава підтримує механізми міжнародного права, які мають на меті поставити перед виміром правосуддя суб'єкти, які відповідають за порушення міжнародного права.

 

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати