live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Державіаслужба обмежила використання безпілотників


фото: REUTERS
Державна авіаційна служба України встановила обмеження на польоти дистанційно керованих літальних апаратів вагою до 2 кг

Про це йдеться в оприлюдненому на сайті Державіаслужби Тимчасовому порядку використання повітряного простору України.

Так,  польоти виконуються тільки вдень без перетину державного кордону, не ближче 5 км від зовнішніх меж злітно-посадкових смуг та руліжних доріжок аеродромів/вертодромів, або не ближче 3 км від зовнішніх меж злітно-посадкової смуги та не ближче 500 м від апаратів, які перебувають у повітрі.

Польоти заборонені над дорогами державного значення (міжнародні, національні, регіональні, територіальні), центральними вулицями міст, селищ та сіл, залізними дорогами державного та регіонального значення, над лініями електропередачі, продуктопроводів, крім польотів за узгодженням із власником об’єкту.

Також не можна запускати безпілотники над промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами пального, нафти, газу, інших небезпечних речовин та рідин тощо, крім польотів за узгодженням із власником об’єкту, а також
над місцями аварій та катастроф (крім задіяних у ліквідації наслідків та пошуково-рятувальних роботах).

Заборонено запускати БПЛА над установами виконання покарань, слідчими ізоляторами, крім польотів в інтересах адміністрацій установ, об’єктами Міноборони, МВС, Держприкордонслужби, СБУ, Нацполіції, Нацгвардії, Управління держохорони, інших військових формувань і правоохоронних структур.

Польоти заборонені у зонах поліцейських/антитерористичних/спеціальних операцій (крім задіяних у цих операціях апаратів), зонах безпеки осіб, яким надано державну охорону.

Польоти виконуються в межах прямої видимості, але не далі ніж за 500 м від пілота і на висоті не більше 50 м та тільки за умов візуальної видимості апарату зовнішнім пілотом. При цьому швидкість польоту має бути не більше 160 км/год, а пілот не має керувати апаратом з іншого транспортного засобу, що рухається. Пілот може керувати польотом тільки одного апарата.

Користувачі інтернету розкритикували обмеження: деякі припустили, що вони запроваджені, щоб завадити журналістам знімати маєтки можновладців, інші зазначають, що попри обмеження, система контролю виконання положень наразі відсутня.

новини партнерів

29 вересня, 2020 вівторок

28 вересня, 2020 понеділок

29 вересня, 2020 вівторок

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати