live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Поступлива та хазяйновита: якою українці бачать "гарну дружину"

Останнє соціологічне опитування показало, як українські чоловіки уявляють собі "ідеальну дружину"

Про це йдеться в опитуванні Українського центру соціальних реформ на замовлення UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення за сприянням посольства Британії в Україні.

Як показали результати фокус-групових обговорень із чоловіками, головною рисою "гарного" чоловіка вважається можливість належного фінансового забезпечення сім"ї.

З іншого боку, до відповідності стандарту "гарної дружини" висувається ціла низка вимог та обмежень. "Ідеальну" дружину чоловіки вбачають ощадливою домогосподаркою, яка піклується про родину та облаштовує сімейний затишок.

Важливими рисами для жінок визнається терплячість, вміння уникати та "згладжувати" конфлікти, поступатися чоловікові в суперечках та в усьому його підтримувати.

"Чоловік має забезпечувати родину матеріально, а жінка - слідкувати за власною зовнішністю, дітьми та господарством, щоб в родині був комфорт і взаєморозуміння", - заявив один з респондентів.

Також опитування показало, що 37% чоловіків вважають, що чоловік нічого не вартий, якщо заробляє менше, ніж його дружина. 20% опитуваних заявили, що використання жінками контрацепції формує передумови для надмірної сексуальної свободи.

Соціологи розповідають, що 10% українських чоловіків впевнені, що жінка має терпіти насильство, щоб зберегти власну сім’ю.

В опитуванні зазначається, що патріархальні очікування щодо "належної" поведінки жінки призводить до поширення настанов віктимізації потерпілих від сексуального насильства, звинувачення їх в провокуванні насильницьких дій власними вчинками або способом життя, нерозбірливістю в спілкуванні з представниками протилежної статі.

Половина опитаних чоловіків ставить під сумнів можливість зґвалтування, якщо жінка перебувала під впливом алкоголю або наркотиків, 43% чоловіків - у випадках, якщо постраждала мала погану репутацію, третина з них - якщо жінка не чинила фізичного спротиву 

Більше третини опитаних чоловіків погодилися з твердженням, що гарна жінка не повинна ставити під сумнів думку та рішення чоловіка, навіть якщо вона з ними не погоджується. Невідповідність реального сімейного життя цим очікуванням закономірно призводить до конфліктів, розгортання яких може супроводжуватися виявами агресії та насильства. Як результат, досить поширеними в громадській свідомості залишаються культурні практики, які визнають право чоловіків застосовувати фізичні покарання до власних дружин у певних випадках.

Зокрема, 13% чоловіків, які були опитані в рамках даного дослідження, вважали, що побиття дружини власним чоловіком може бути виправданим у деяких ситуаціях, 18% чоловіків погодилися, що чоловік має право вдарити або побити власну дружину, якщо він дізнався про її зраду, 5% чоловіків - якщо дружина відмовляє чоловікові в інтимних стосунках. При цьому кожен десятий респондент дослідження підтримав думку, що жінка повинна терпіти прояви насильства з боку чоловіка, щоб зберегти власну сім’ю. 

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

5 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати