live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Європарламент закликає ЄС відмовитися від "Касперського"

В Європарламенті закликали інститути ЄС збільшити фінансування, націлене на кібербезпеку, та припинити використання продуктів "Лабораторії Касперського"

Відповідну резолюцію підтримали 476 депутатів, повідомляє Euractiv.

Резолюція не є юридично обов'язковою, але її найбільш спірний пункт викликав побоювання, що Брюссель поставив перед собою мету чинити тиск на іноземні технологічні компанії.

Депутати Європарламенту закликають "провести всебічне вивчення програмного забезпечення, ІТ та комунікаційного обладнання та інфраструктури, які використовуються в установах, щоб виключити потенційно небезпечні програми і пристрої".

У першій такого роду заяві євродепутати закликають інститути ЄС "заборонити використання софта, який було підтверджено як шкідливий, такого як продукти "Лабораторії Касперського".

Ввечері в середу, через кілька годин після голосування в Європарламенті, генеральний директор компанії Євген Касперський сказав, що голосування "вітає кіберзлочинність в Європі".

Він оголосив, що компанія припиняє свою роботу з поліцейським агентством Європол в рамках проекту No More Ransom, партнерства між владою і компаніями для виявлення шкідливих програм.

"Я не хочу нічого робити, щоб ще більше заохочувати балканізацію Інтернету, але я вважаю, що рішення, прийняте в Європі, не залишає мені вибору, окрім як прийняти остаточні заходи. "Лабораторія Касперського" лише намагалася позбавити світ від кіберзлочинності", - сказав він.

Прес-секретар компанії заявив, що "Лабораторія" призупинить свою роботу з Європолом "поки ми не отримаємо додаткові офіційні роз'яснення від Європейського парламенту".

новини партнерів

23 січня, 2019 середа

23 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати