live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

СБУ надала докази причетності Пивоварника до замаху на Бабченка

СБУ продемонструвала докази причетності В'ячеслава Пивоварника до замаху на життя журналіста Аркадія Бабченка. Пивоварнику повідомили про підозру в організації та готуванні теракту ще 8 червня

Зараз Пивоварник перебуває на території Росії.

Про це заявив представник СБУ на брифінгу, передає Еспресо.TV.

Підозру оголошено за ч. 1 ст. 14 (готування до злочину), ч. 3 ст. 27 (організація злочину), ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України.

СБУ стверджує, що В'ячеслав Пивоварник і Борис Герман вступили в змову зі спецслужбами РФ для вчинення в Україні терористичних актів. Вбивство Бабченка мало стати "тест-драйвом", що підтвердило б спроможність Бориса Германа до організації злочинів.

Серед доказів було продемонстровано, зокрема, листування Пивоварника та аудіозаписи розмов між організаторами замаху. При цьому Пивоварник підписаний в телефоні Германа як "Слюсик" - похідне від імені В'ячеслав.

У листуванні Пивоварник вимагав від організатора замаху Бориса Германа активізуватися щодо організації вбивства, передачі коштів за виконання вбивства.

 

СБУ також  встановила, що Герман за вказівкою Пивоварника здіснив фінансування та логістику з Росії до України трьох українців, які у Ростові-на-Дону пройшли інструктаж і навчання спецслужбами РФ для здійснення терактів.

На аудіозаписах, оприлюднених СБУ, можна також почути що Борис Герман, підозрюваний в організації замаху на журналіста Бабченко, стверджує, що це завдання поставлено йому з РФ, а також стверджує, що діє як російський резидент в Україні.

Слідством СБУ також задокументовані спроби підозрюваного Германа отримати вогнепальну зброю з зони бойових дій на Донбасі. На фрагменті аудіозапису громадянин Герман пояснює, що це завдання було поставлено йому саме російською стороною з метою дестабілізації ситуації в Україні напередодні президентських виборів.

Крім того, СБУ було задокументовано, що Герман виконував роль посередника, через якого РФ здійснювала фінансування проросійських організацій в Україні, згадується партія "Розумна сила". Ці рішення ухвалювалися на рівні вищого політичного керівництва РФ, зокрема, в розмовах посилаються на  Путіна.  А сам Герман чітко визначає свої функції як касира.

В СБУ пояснили, що спочатку планували затримати Германа відразу після встановлення замовників замаху на Бабченка. Але в процесі розслідування було встановлено, що РФ планують цілу серію терактів в Україні. При цьому були отримані дані, що російськими спецслужбами складено цілий список потенційних цілей для терористичних атак - мішенями повинні були стати громадяни України і громадяни РФ, що виїхали з Росії через загрозу життю.

В СБУ зазаначають, що на території України діють і інші особи, які можуть бути залучені російською стороною до виконання цих терактів.

Тому СБУ було прийнято рішення організувати імтацію злочину, а саме, імітацію вбивства Бабченко. Це дозволило не тільки запобігти реальному вбивству журналіста, але й розкрити список інших потенційних цілей.

Читайте також. Хто такий Пивоварник, якого названо замовником вбивства Бабченка

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати