live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

СБУ надала докази причетності Пивоварника до замаху на Бабченка

СБУ продемонструвала докази причетності В'ячеслава Пивоварника до замаху на життя журналіста Аркадія Бабченка. Пивоварнику повідомили про підозру в організації та готуванні теракту ще 8 червня

Зараз Пивоварник перебуває на території Росії.

Про це заявив представник СБУ на брифінгу, передає Еспресо.TV.

Підозру оголошено за ч. 1 ст. 14 (готування до злочину), ч. 3 ст. 27 (організація злочину), ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України.

СБУ стверджує, що В'ячеслав Пивоварник і Борис Герман вступили в змову зі спецслужбами РФ для вчинення в Україні терористичних актів. Вбивство Бабченка мало стати "тест-драйвом", що підтвердило б спроможність Бориса Германа до організації злочинів.

Серед доказів було продемонстровано, зокрема, листування Пивоварника та аудіозаписи розмов між організаторами замаху. При цьому Пивоварник підписаний в телефоні Германа як "Слюсик" - похідне від імені В'ячеслав.

У листуванні Пивоварник вимагав від організатора замаху Бориса Германа активізуватися щодо організації вбивства, передачі коштів за виконання вбивства.

 

СБУ також  встановила, що Герман за вказівкою Пивоварника здіснив фінансування та логістику з Росії до України трьох українців, які у Ростові-на-Дону пройшли інструктаж і навчання спецслужбами РФ для здійснення терактів.

На аудіозаписах, оприлюднених СБУ, можна також почути що Борис Герман, підозрюваний в організації замаху на журналіста Бабченко, стверджує, що це завдання поставлено йому з РФ, а також стверджує, що діє як російський резидент в Україні.

Слідством СБУ також задокументовані спроби підозрюваного Германа отримати вогнепальну зброю з зони бойових дій на Донбасі. На фрагменті аудіозапису громадянин Герман пояснює, що це завдання було поставлено йому саме російською стороною з метою дестабілізації ситуації в Україні напередодні президентських виборів.

Крім того, СБУ було задокументовано, що Герман виконував роль посередника, через якого РФ здійснювала фінансування проросійських організацій в Україні, згадується партія "Розумна сила". Ці рішення ухвалювалися на рівні вищого політичного керівництва РФ, зокрема, в розмовах посилаються на  Путіна.  А сам Герман чітко визначає свої функції як касира.

В СБУ пояснили, що спочатку планували затримати Германа відразу після встановлення замовників замаху на Бабченка. Але в процесі розслідування було встановлено, що РФ планують цілу серію терактів в Україні. При цьому були отримані дані, що російськими спецслужбами складено цілий список потенційних цілей для терористичних атак - мішенями повинні були стати громадяни України і громадяни РФ, що виїхали з Росії через загрозу життю.

В СБУ зазаначають, що на території України діють і інші особи, які можуть бути залучені російською стороною до виконання цих терактів.

Тому СБУ було прийнято рішення організувати імтацію злочину, а саме, імітацію вбивства Бабченко. Це дозволило не тільки запобігти реальному вбивству журналіста, але й розкрити список інших потенційних цілей.

Читайте також. Хто такий Пивоварник, якого названо замовником вбивства Бабченка

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати