live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Facebook навчився сам "відкривати" очі користувачів на фотографіях

У Facebook опублікували результати експерименту зі штучним інтелектом, якого навчили "розплющувати" очі людям на знімках

Про це пише Tech Crunch.

Нейромережу тренували на фотознімках з відкритими очима, беручи за мету розуміння як виглядає людське обличчя і максимально вдалий результат ретушування.

В процесі навчання система змогла розпізнавати характеристики очей, такі як колір і форму, а також враховувати різні чинники, наприклад, позу людини і освітлення.

Для такого навчання знадобилося 2 мільйони 2d-зображень, серед яких було близько 200 тисяч окремих людей, а в них принаймні один фотознімок з відкритими очима.

Серед використаних картинок були і фото відомих людей, взяті з інтернету : їх використали близько 17 тисяч.

Згідно з результатами дослідження, звичайні користувачі в більшості випадків не змогли помітити те, що штучний інтелект "відкрив" очі людей на знімках. У 54% випадків вони були впевнені, що очі на фотографіях спочатку були відкриті.

На ілюстрації зліва направо представлені фото людини з відкритими очима, невдале фото, з яким працюють, результат алгоритму Photoshop і результат нового алгоритму. Розробка Facebook видає помітно більш реалістичний результат, ніж Photoshop - очі не виглядають вирізаними з іншого зображення, не мають очевидних зшивок .

Однак у системи є і свої обмеження: наприклад, їй заважають окуляри і деякі варіанти зачіски. Нейромережа також чутлива до "шуму" на фото і незвичайних поз. Крім того, для роботи їй в будь-якому випадку потрібен знімок конкретної людини з відкритими очима.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

16 липня, 2018 понеділок

16 липня, 2018 понеділок

15 липня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати