//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Facebook навчився сам "відкривати" очі користувачів на фотографіях

У Facebook опублікували результати експерименту зі штучним інтелектом, якого навчили "розплющувати" очі людям на знімках

Про це пише Tech Crunch.

Нейромережу тренували на фотознімках з відкритими очима, беручи за мету розуміння як виглядає людське обличчя і максимально вдалий результат ретушування.

В процесі навчання система змогла розпізнавати характеристики очей, такі як колір і форму, а також враховувати різні чинники, наприклад, позу людини і освітлення.

Для такого навчання знадобилося 2 мільйони 2d-зображень, серед яких було близько 200 тисяч окремих людей, а в них принаймні один фотознімок з відкритими очима.

Серед використаних картинок були і фото відомих людей, взяті з інтернету : їх використали близько 17 тисяч.

Згідно з результатами дослідження, звичайні користувачі в більшості випадків не змогли помітити те, що штучний інтелект "відкрив" очі людей на знімках. У 54% випадків вони були впевнені, що очі на фотографіях спочатку були відкриті.

На ілюстрації зліва направо представлені фото людини з відкритими очима, невдале фото, з яким працюють, результат алгоритму Photoshop і результат нового алгоритму. Розробка Facebook видає помітно більш реалістичний результат, ніж Photoshop - очі не виглядають вирізаними з іншого зображення, не мають очевидних зшивок .

Однак у системи є і свої обмеження: наприклад, їй заважають окуляри і деякі варіанти зачіски. Нейромережа також чутлива до "шуму" на фото і незвичайних поз. Крім того, для роботи їй в будь-якому випадку потрібен знімок конкретної людини з відкритими очима.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

‡агрузка...

26 березня, 2019 вівторок

25 березня, 2019 понеділок

26 березня, 2019 вівторок

25 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати