Нейромережа "намалювала" портрети оголених людей. Як це виглядає
18-річний американський дослідник в області штучного інтелекту Роббі Баррат (Robbie Barrat) показав в Твіттері результати роботи власної нейромережі, яка повинна була "намалювати" портрети оголених людей
Замість цього, за словами розробника, ШІ створив "сюрреалістичні краплі плоті з кінцівками", які лише віддалено нагадують людей.
Here are some AI generated nude portraits I've been working on
— Robbie Barrat (@DrBeef_) 27 березня 2018 р.
Usually the machine just paints people as blobs of flesh with tendrils and limbs randomly growing out - I think it's really surreal. I wonder if that's how machines see us... pic.twitter.com/tYgzCHGfse
Баррат розповів виданню CNet, що використовував генеративно-змагальну мережу. Цей спосіб - комбінація двох нейромереж: одна тренувалася на сотнях портретах в стилі "ню", а друга намагалася відрізнити правильні результати від неправильних.
Зазвичай таке змагання призводить до підвищення якості робіт, але одна "півкуля" алгоритму навчилася обманювати "перевіряючого" за допомогою "м'ясистих крапель".
Через це нейромережа перестала поліпшуватися, і портрети вийшли далекими від ідеалу. "Краплі" лише віддалено нагадують людей в типових для оголених картин позах.
Але Баррат заявив, що такий результат йому подобається навіть більше.
Баррат зазначив, що нейромережа майже завжди зображує голови як "жовто-фіолетову текстуру". На думку розробника, саме так машини і "бачать" людей.
У соцмережах у Барратье почали питати, чому нейромережа не стала "малювати" темношкірих людей. Американець відповів, що навчав алгоритм на картинах тих часів, коли портрети оголених темношкірих людей не були "надто популярні".
У березні 2017 року Баррат, ще будучи школярем, створив нейромережу, яка навчалася на треках Каньє Веста і записала власну реп-композицію. Після школи він почав працювати в дослідницькій лабораторії Стенфорда.
Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це
- Нагадаємо, Саудівська Аравія стала першою країною, яка під час саміту "Інвестиційна ініціатива майбутнього" в Ер-Ріяді надала підданство роботу.
- Фахівцями з японських університетів Тохоку і Хокайдо був розроблений робот, який може адаптуватися до фізичних каліцтв і показувати емоції болю.
- Штучний інтелект створив власну релігію: фізик Джанель Шейн за допомогою нейромережі вирішила перевірити, що буде, якщо поєднати декілька людських вірувань і звести їх у єдину систему
- Вчені завантажили "мозок" хробака в робота, і той самотужки взяв його під контроль: науковці створили біологічно достовірну модель нейронної мережі круглого черв'яка і завантажили в простого робота з Lego.
- Актуальне
- Важливе