live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Штучний інтелект намалював птаха за текстовим описом

Штучний інтелект від Microsoft зміг "намалювати" птаха, грунтуючись виключно на текстовому описі, не бравши за основу готове фото

Про це повідомляє Engadget.

У компанії "попросили" комп’ютер намалювати "жовтого птаха з чорними крилами і коротким дзьобом". Що вийшло, можна подивитися в заголовку статті. Треба сказати, що малюнок виявився досить точним і схожим на фото, при тому, що система створила його з нуля.

"Якщо ви підете на Bing, і пошукаєте птаха, то отримаєте безліч схожих картинок з птахом, але тут фотографії створюються за допомогою комп’ютера з нуля, піксель за пікселем. Ці птахи не можуть існувати в реальному світі — вони лише аспект уяви нашого комп’ютера", - каже глава дослідницької групи Сяодун Хе.

У Microsoft вважають, що така технологія може стати платформою для створення анімаційних фільмів за сценарієм. Але точно також вона може застосовуватися для створення фейкових відео.

Як повідомляється, технологія складається з двох частин: одна, Generative Adversarial Network (GAN), генерує зображення, а інша, дискримінатор, оцінює їх якість.

Основою її є ШІ-система CaptionBot, яка розпізнає фото і створює підписи до них в автоматичному режимі. Також в основі системи лежить нейромережа під назвою SeeingAI, яка відповідає на питання, пов’язані з зображеннями. Її, до речі, можна використовувати для сліпих і слабозорих людей.

Як зазначається, CaptionBot навчався на фотографіях і підписах, які підказують, які слова співвідносяться з якими фотографіями. Крім цього, дослідники створили математичне уявлення людської уваги, яку ми використовуємо, коли малюємо картини, грунтуючись на складних описах.

"Увага - це людська якість. Ми ж використовуємо математику, щоб зробити увагу "машинною", - каже Сяодун Хе

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

21 січня, 2019 понеділок

21 січня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати