live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Штучний інтелект намалював птаха за текстовим описом

Штучний інтелект від Microsoft зміг "намалювати" птаха, грунтуючись виключно на текстовому описі, не бравши за основу готове фото

Про це повідомляє Engadget.

У компанії "попросили" комп’ютер намалювати "жовтого птаха з чорними крилами і коротким дзьобом". Що вийшло, можна подивитися в заголовку статті. Треба сказати, що малюнок виявився досить точним і схожим на фото, при тому, що система створила його з нуля.

"Якщо ви підете на Bing, і пошукаєте птаха, то отримаєте безліч схожих картинок з птахом, але тут фотографії створюються за допомогою комп’ютера з нуля, піксель за пікселем. Ці птахи не можуть існувати в реальному світі — вони лише аспект уяви нашого комп’ютера", - каже глава дослідницької групи Сяодун Хе.

У Microsoft вважають, що така технологія може стати платформою для створення анімаційних фільмів за сценарієм. Але точно також вона може застосовуватися для створення фейкових відео.

Як повідомляється, технологія складається з двох частин: одна, Generative Adversarial Network (GAN), генерує зображення, а інша, дискримінатор, оцінює їх якість.

Основою її є ШІ-система CaptionBot, яка розпізнає фото і створює підписи до них в автоматичному режимі. Також в основі системи лежить нейромережа під назвою SeeingAI, яка відповідає на питання, пов’язані з зображеннями. Її, до речі, можна використовувати для сліпих і слабозорих людей.

Як зазначається, CaptionBot навчався на фотографіях і підписах, які підказують, які слова співвідносяться з якими фотографіями. Крім цього, дослідники створили математичне уявлення людської уваги, яку ми використовуємо, коли малюємо картини, грунтуючись на складних описах.

"Увага - це людська якість. Ми ж використовуємо математику, щоб зробити увагу "машинною", - каже Сяодун Хе

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

24 жовтня, 2019 четвер

23 жовтня, 2019 середа

24 жовтня, 2019 четвер

23 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати