live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Приватні школи обиратимуть мову навчання, - Міносвіти

Представники України та Угорщини обговорили можливість вільного вибору мови навчання для учнів приватних шкіл

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

Представники Угорщини поцікавилися, коли Україна планує імплементувати рекомендації Венеційської комісії, які зачіпають перехідний період і гарантії можливості вибору мови навчання в приватних школах.

Міністр освіти Лілія Гриневич на це відповіла, що законопроект, який подовжує перехідний період, вже переданий на розгляд Верховної Ради, і вже найближчим часом має бути проголосований.

"Зокрема, там говориться і про можливість приватних шкіл обирати мову навчання. Однак відзначається, що атестат державного зразка зможуть видавати установи, які дають дітям можливість опанувати державну мову на рівні державного стандарту. Це буде питання ліцензування. Там же зафіксовані пропорції, в межах яких буде відбуватися навчання на державному та мовою меншини", — заявила міністр освіти.

Вона підкреслила, що триває робота над законопроектом «Про загальну середню освіту», п’ята стаття якого уточнить всі деталі імплементації мовної статті основного закону.

Читайте також: Угорська атака проти України захлинулася

  • 28 вересня 2017 року набув чинності новий український закон про освіту. Його норма щодо державної мови освіти викликала критику в Угорщині.
  • Перехідні положення закону передбачають поступове збільшення кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою. Будапешт побачив у цьому порушення прав угорської меншини. Київ ці звинувачення відкидає.

новини партнерів

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати