live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Зростання рівня моря може коштувати світу $ 14 трильйонів, - дослідження

Нездатність виконати обмеження на потепління в 2° C ООН призведе до підвищення рівня моря і важким економічним наслідкам

Опубліковане в журналі Environmental Research Letters дослідження, проведене Британською Національним океанографічним центром (NOC), показало, що повені з рівня моря можуть коштувати світу близько 14 трильйонів до 2100 року.

Дослідники також виявили, що країни із середнім рівнем доходу, такі як Китай, найбільше постраждають від витрат на повені, тоді як країни з найвищим рівнем доходу постраждають менше завдяки існуючим високим рівням інфраструктури захисту.

"Понад 600 мільйонів людей живуть в умовах низької висоти у прибережних районах, менше 10 метрів над рівнем моря. Рівень світового океану підніметься через танення наземних льодовиків і льодових щитів, а також від теплового розширення океанських вод. Таким чином, підвищення рівня моря є одним з найбільш руйнівних аспектів нашого клімату потепління", - каже Світлана Джевреева, провідний автор дослідження".

Прогнози рівня моря існують для сценаріїв викидів і соціально-економічних сценаріїв. Однак немає сценаріїв, що обмежують потепління нижче цілей 2 ° C і 1,5 ° C протягом всього 21-го століття і далі.

Дослідницька група вивчила темпи і наслідки глобального і регіонального підвищення рівня моря з обмеженим потеплінням в 1,5 ºC і 2 ºC і порівняла їх з прогнозами рівня моря з невизначеним потеплінням після сценарію викидів. Концентрація концентрації в співтоваристві (RCP) 8.5.

Використовуючи групи доходів Світового банку (країни з високим, середнім, середнім і низьким рівнем доходу), вони потім оцінювали вплив підвищення рівня моря в прибережних районах з глобальної точки зору, а для деяких окремих країн використовувалися моделі динамічної інтерактивної оцінки вразливості.

Джевреева каже: "Ми виявили, що з підвищенням температури на 1,5 ° C, до 2100 року середній рівень моря підвищиться на 0,52 м (1.7 фути). Але якщо мета у 2 ° C буде пропущена, ми побачимо середнє зростання рівня моря склав 0,86 м (2,8 фути) і найгірше зростання 1,8 м (5,9 фути)."

"Якщо потепління не буде пом'якшено і буде слідувати прогнозами зростання рівня RCP8.5, глобальні щорічні витрати на паводки без адаптації збільшаться до 14 трильйонів доларів США в рік для середнього рівня підйому рівня моря на 0,86 м і до 27 трильйонів доларів на рік для 1,8 м. Це склало б 2,8% світового ВВП в 2100 році ».

Прогнозована різниця в рівнях прибережного моря також, ймовірно, означатиме, що тропічні райони будуть в більш екстремальних умовах.

"Ці екстремальні рівні моря негативно вплинуть на економіку країн, що розвиваються, прибережних країн і на населеність низьколежачих берегових ліній", - сказала д-р Джевреева. "Малі, низинні острівні країни, такі як Мальдіви, опиняться в суворих умовах, а тиск на їх природні ресурси і екологію стане ще більш значним".

  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
  • Забруднення Світового океану є однією з найгостріших проблем екології. Так, у північній частині Тихого океану зібралося найбільше скупчення пластика у світі. Його виявили ще у 1980-х роках і символічно назвали сміттєвою "плямою". Скупчення щороку збільшується і наразі охоплює площу понад 1,6 млн кв. км, що в рази перевищує попередні оцінки.
  • Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.

новини партнерів

‡агрузка...

17 лютого, 2019 неділя

17 лютого, 2019 неділя

16 лютого, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати