live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Одна із засновниць FEMEN Оксана Шачко скоїла самогубство у Парижі


фото: фейсбук-сторінка Оксани
Одна із засновниць руху FEMEN Оксана Шачко покінчила життя самогубством у Парижі

Про це повідомляє сайт феміністичного об'єднання "Она", яким інформацію підтвердила лідерка Femen Анна Гуцол.

За інформацією, Оксана лишила прощальну записку зі зверненням до паризької богеми, де написала, що "ви всі фейк". Протягом останніх двох років дівчина намагалася покінчити із собою двічі. 

Оксана була художницею, у неї проходили виставки у Парижі. 

Довідка. Українка Оксана Шачко народилася в Хмельницькому 31 січня 1987 року.

Вона була однією із засновниць FEMEN в квітні 2008 року разом з Ганною Гуцол і Олександрою Шевченко.

FEMEN спочатку протестувала з приводу проблем, які зачіпають студенток, але швидко перейшла до акцій проти сексуальної експлуатації українських жінок і секс-туризму.

Спочатку активістки FEMEN привертали увагу, беручи участь в акціях в одній лише нижній білизні. Однак у серпні 2009 року Шачко оголила груди в знак протесту в Києві.

З того часу активісти FEMEN регулярно протестували "топлес" і розширили свій порядок денний щодо прав жінок і цивільних прав в Україні та в усьому світі.

Географія "активності" Оксани Шачко велика. Крім акцій в Україні, вона брала участь в протестних перформанси на території Білорусі, Росії.

Так, відомо, що Оксана Шачко була затримана в Москві 4 березня 2012 роки за хуліганство на виборчій дільниці під час виборів президента Російської Федерації. Після того, як прем'єр-міністр РФ Володимир Путін проголосував на виборчій дільниці, три активістки FEMEN увірвалися туди, оголилися до пояса і вигукували гасла. Ірина Фоміна, Ганна Деда і Оксана Шачко були заарештовані. Пізніше всі три дівчини були депортовані з Росії в Україну.

Шачко співпрацювала з французькою письменницею Галею Акерман, яка створила історію "FEMEN", яка була опублікована Кальман-Леві в 2013 році.

У 2014 році був випущений "Je suis Femen" ( "Я - Фемен"), удостоєний документального фільму про Оксану Шачко режисером Аленом Марго.

Франція надала Оксані Шачко статус політичного біженця в 2013 році. Вона жила в Парижі як художник, писала феміністичні картини і влаштовувала персональні виставки.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати